„Budoucí využití Petrina bylo hlavní otázkou už při prvotním rozhodování o významné investici, a to z ekonomických i praktických důvodů. Zkrátka musela být jistota, že pro rozsáhlý objekt bude existovat dlouhodobé využití i v obdobích poklesu počtu dětí,“ vysvětluje mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek s tím, že Petrin poskytl dost prostoru nejen pro celou základní školu, která tam dosud sídlila, ale také pro středisko volného času, městskou knihovnu a pobočku sousedící mateřské školy.

„Je fajn, když dítě přejde v rámci budovy ze školy do kroužku nebo když si ratolest z kroužku vyzvednete a zajdete s ní do knihovny,“ podotkl.

Jak dále uvedl, dosavadní náklady na provedené úpravy uvnitř i vně objektu představují částku více než 90 milionů korun.

„Městu se na rekonstrukci podařilo získat dotaci ve výši 85 % uznatelných nákladů, zbylých patnáct procent platilo z vlastních zdrojů. Zároveň s realizací projektu město také z vlastních zdrojů mimo dotovaný projekt zajistilo financování obnovy fasády a oken,“ zmínil Jiří Ondrášek.

V současné době je podle jeho slov v běhu poslední fáze obnovy Petrina, a to technicky náročná kompletní úprava atria v nádvoří stavby s předpokládanými náklady 3,5 milionu korun.

„I tyto prostředky město vynakládá ze svého rozpočtu,“ uzavřel.