V rámci projektu „Nejde jen o prsa“ v těchto dnech vyrazily členky Onko Niké Krnov na besedy do středních škol. „Úkolem projektu je přinášet formou besed studentkám a studentům středních škol informace o významu prevence onemocnění rakovinou prsu.

Na naší prezentaci se setkávají s výukou samovyšetřovací metody prsu, kterou si mohou vyzkoušet na silikonových fantomech. Jako pacientky, které jsme tuto zhoubnou nemoc prožily, jim vysvětlujeme, jak důležité je používat techniku samovyšetřování pravidelně, aby předešly případnému zanedbání jakéhokoliv podezření,“ uvedla předsedkyně spolku Onko Niké Krnov Jarmila Novotná.

Besedy se už uskutečnily ve Střední pedagogické škole a Střední zdravotnické škole Krnov, která si sama edukaci u sdružení vyžádala.

„V této škole jsme byly v minulých čtrnácti dnech celkem šestkrát. Po Novém roce budeme s návštěvami středních škol v Krnově pokračovat a postupně navštívíme i střední školy v Bruntálu a Městě Albrechticích.

Setkávání s mladými lidmi, kteří projevují opravdový zájem o tuto, možná ne příliš zábavnou, problematiku nás velmi těší a jsou přínosem také pro nás. V závěru přednášky totiž studenti vyplňují dotazník a jejich vyjádření jsou pro naši další práci inspirující,“ dodala Jarmila Novotná.

Nejde jen o prsa je projektem Aliance žen s rakovinou prsu. Je zaměřen také na prevenci rakoviny pohlavních orgánů a eliminaci rizikových faktorů.