Příčinou tohoto úkazu je úplná uzavírka silnice mezi Hvězdou a Ovčárnou. Od 10.20 do 15.20 tudy nikdo neprojede kvůli opravám silnice. Turisté, kteří by se po vydařené túře už rádi vrátili domů, nemohou kvůli uzavřené silnici odjíždět průběžně. Proto se na Ovčárně nahromadí. 

Výlet na Praděd je navzdory chumelenici příjemný zážitek, 26. února 2022.
Dostat se na Praděd? Připravte se na peklo, jediná cesta tam se bude opravovat

Pak v 16 hodin doufají, že vypravené kyvadlové autobusy budou mít dostatečnou kapacitu, aby je všechny odvezly. Pokud na někoho nezbude v autobusech místo, další šanci opustit Jeseníky autobusem dostane až za hodinu.

Na úzké lesní silnici se auta nemohou vyhnout v protisměru, takže doprava zde funguje kyvadlově a řídí se jednoduchým pravidlem. Každou celou hodinu se jezdí nahoru na Ovčárnu a o půl zase kolona aut a autobusů vyráží dolů na Hvězdu.

Hudební festival Colours of Ostrava v Dolní oblasti Vítkovice, 14. července 2022, Ostrava.
Colours of Ostrava zkropil déšť, party v pláštěnkách jela dál, podívejte se

Naštěstí dopravní omezení na této klíčové komunikaci platí jen ve všední dny.Rekonstrukci silnice provádí firma Swietelsky stavební. Ta se zavázala práce dokončit do 135 dnů od zahájení. Musí být také připravena na to, že v případě potřeby uvolní silnici i během prací pro výjezdy sanitek a hasičů.