Vymysleli ji účastníci tábora Blažené Osoblažsko, kteří každoročně přijíždějí do Slezských Rudoltic z celé republiky. Chtěli poznat místní gastronomii a hlavně při degustování koláčů, zákusků, bublanin, moučníků, zákusků, buchet, štrůdlů, cukrovinek, koláčků a pečiva se lépe poznat s místními.

Do soutěže se může zapojit každý, kdo zná zajímavý recept a chce se o své kuchařské umění podělit s ostatními.

„Všechny dobroty jsou představeny porotě pouze pod čísly, aby hodnotící degustátoři neznali autora a jejich verdikt byl objektivní," ujistil soutěžící i publikum moderátor Radek Novák.

Do soutěže Rudoltický koláček totiž přihlašují své kuchařské výtvory nejen místní, ale také nadšenci z řad účastníků tábora.

Shodou okolností nejvíc bodů dostaly od poroty právě dobroty Martina Vysoglada z Krnova.

„Podle mých zkušeností se ženy v kuchyni většinou snaží přesně držet svých osvědčených receptů, zatímco chlapi pořád přemýšlí, čím to jídlo ještě vylepšit nebo jak ho modifikovat. Občas to chlapi s tou improvizací přeženou a něco pokazí, ale někdy se jim opravdu zadaří vymyslet něco originálního. Snad právě proto moje banány v čokoládě porotě tak chutnaly, že se dost odlišovaly od ostatních dobrot a standardních receptů," prozradil krnovský kuchař při přebírání cen.