Na první pohled vypadalo, že je mrtvé. Jen nepatrný pohyb uší prozradil život. Policisté o svém nálezu okamžitě telefonovali na statek a zjišťovali, komu vysílený býček může patřit.

Zemědělci jim sdělili, že ráno v této oblasti vyvezli celé stádo kráv i s telaty, na asi deset kilometrů vzdálenou pastvinu. Nepostřehli, ale že jim jedno tele při nakládání na přepravník uteklo.

Do doby, než se k místu nálezu dostavili přivolaní zootechnici, policisté zůstali na místě a dvoutýdenního býčka hlídali. Pomohli také zootechnikům s odchytem.

Když vyčerpané tele chtěli zootechnici naložit do přistavené dodávky, vzedmuly se v něm poslední síly a poplašilo se tak, že jej museli uspat. Teprve pak bylo schopné převozu za státem a hlavně za matkou, na jejímž mléku bylo ještě plně závislé.

„K tomuto případu došlo, už pondělí 26. dubna v rámci běžného výkonu služby, ale skromní krnovští kolegové se nám svým zásahem ani nepochlubili. Dozvěděla jsem se o něm, až po dvou týdnech z děkovného dopisu, který cizinecké policii poslali pracovníci Zemědělského podniku v Městě Albrechticích.

Policisté nálezem ztraceného dvoutýdenního telete zachránili podniku hodnotu asi šesti tisíc korun,“ dodala Daniela Vlčková, mluvčí Oblastního ředitelství služby cizinecké policie Ostrava.