„V současnosti byla zahájena stavba. Připravují se inženýrské sítě a pozemek se upravuje i s výhledem na stavbu dalších domků,“ konstatoval starosta Rýmařova Petr Klouda. Náklady na akci se pohybují kolem osmi milionů korun. Rýmařovským záleží na tom, aby udrželi mladé rodiny a nabídli jim kvalitní bydlení.

Před nedávnem městští zastupitelé schválili název nové ulice, která místním lidem nabízí možnost výstavby. Jde o pozemky v Edrovicích, poblíž rybníka. Město zde nechalo zřídit třináct parcel. „Parcely jsou vybaveny komplexní technickou infrastrukturou, rodinné domky lze napojit na vodovod, kanalizaci, rozvody NN a plynu, je zde příjezdová komunikace, dešťová kanalizace a veřejné osvětlení,“ konstatovala nedávno Hana Pavlásková z Městského úřadu v Rýmařově.

Akce spolkla 6,787 milionů korun. Přičemž investice města činila 5,747 milionů korun. Zbytek tvořila dotace Ministerstva pro místní rozvoj České repupliky. Vedení města na svém posledním zasedání rozhodlo, že se nově vybudovaná ulice bude jmenovat po objeviteli barevné fotografie Karlu Schinzelovi.

(zup)