VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidem zbývá jen dodělat přípojky

KRNOV - Splašková kanalizace v Krnově–Kostelci byla dokončena a předána k užívání. Délka nového kanalizačního řadu přesahuje pět kilometrů.

3.6.2007
SDÍLEJ:

Odhalení plakety. Starostka Renata Ramazanová a jednatel firmy Vodostav Ostrava Viktor Oulehla odhalili při slavnostním předání kanalizace pamětní plaketu.Foto: DENÍK/Jiří Krušina

Jedna z největších investičních akcí Krnova posledních let, výstavba splaškové kanalizace v Kostelci, byla dokončena. Slavnostní předání díla proběhlo ve čtvrtek 31. května u mostu na Mlýnské ulici v Kostelci, kde byla odhalena pamětní plaketa.

Nový kanalizační řad dlouhý 5,3 kilometru odvede splaškové vody na čistírnu z ulic Chářovská, Stará Bruntálská, Mlýnská, Na Břehu, Cejl, Brantická, Kaprasova, Ochranova, Dlouhá a Lidická.

Náklady na výstavbu dosáhly 52 milionů korun, z čehož je 38,3 milionu kryto dotací z eurofondů a ministerstvo pro místní rozvoj poskytlo 2,56 milionu.

„Většina kanalizace vede v zastavěném území Kostelce, zasahuje do komunikací. Pro množství dalších sítí nebylo možné v některých úsecích kanalizaci vést na veřejných parcelách, proto musely být trubní řady vedeny přes soukromé pozemky a zahrady. Chtěla bych poděkovat občanům, kterých se výstavba dotkla, za jejich vstřícnost a trpělivost,“ uvedla starostka Krnova Renata Ramazanová.

Majitelé domů na nově odkanalizovaných ulicích si nechali vystavět přípojky až po hranici svého pozemku a postupně si budují přípojky k připojení. Po napojení kosteleckých domácností na kanalizaci dojde ke zlepšení životního prostředí tím, že bude celé území důsledně odkanalizováno a čištění odpadních vod bude efektivní.

Zhotovitelem stavby je firma Vodostav Ostrava, která stavbu realizovala podle projektové dokumentace zpracované firmou Koneko. Zástupce zhotovitele, jednatel firmy Viktor Oulehla, připomněl nejproblematičtější místa: „Byl to protlak pod tratí Českých drah u Chářovského parku dlouhý 26 metrů, kde hrozilo sednutí železničního svršku. Měli jsme problém najít firmu, která by se tohoto úkolu zhostila, nakonec protlak zrealizoval Tchas. Dalším náročným úsekem byla shybka pod dnem řeky Opavy, kde nám pomohli potápěči a také místní rybáři, kteří museli kritický úsek slovit, aby nedošlo k úhynu ryb.“

3.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Betlémské světlo v Krnově.
10

Skauti přivezli Betlémské světlo

Ilustrační foto

Zesnulí v krnovském a bruntálském regionu

OBRAZEM: Vánoce na zámku

Bruntálský zámek ožil vánočním jarmarkem, v sobotu 16. prosince sem zamířili lidé za trhovci, kteří nabízeli řemeslné výrobky, vánoční dekorace a bezpočet nejrůznějších dárků pro radost.

Hygienici kontrolovali vánoční trhy, žádné prohřešky neobjevili

Na prodej občerstvení na vánočních trzích se v posledních týdnech roku 2017 zaměřují při svých kontrolách pracovníci Krajské hygienické stanice v Ostravě (KHS).

Děti narozené v krnovské nemocnici

Vážení čtenáři a rodiče, díky vstřícnosti krnovské nemocnice vám přinášíme pravidelně každý týden na našich stránkách fotografie nejmladších obyvatel regionu.

Radní chtěli začít dřív a jít dřív domů

Schválit půjčku 124 miliony korun u Komerční banky trvalo krnovským zastupitelům minutu a nezazněl jediný dotaz. Zato posunutí začátku jednání je bouřlivé téma.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT