Mohou nastat situace, kdy u některého ze společně transportovaných pacientů ještě nejsou známy výsledky testu na koronavirus. 

„Problém, na který jsem narazil je transport pacientů. Pokud pojedete vy nebo vaši příbuzní sanitkou z domu na ošetření, měli byste být převáženi vždy samostatně, případně jen se svým doprovodem. Jiná situace je při odvozu z hospitalizace, kdy pacienti po propuštění z nemocnice nejsou infekční a proto mohou být převáženi spolu. Ve čtvrtek jsme řešili situaci, kdy byla pacientka ze sociálního zařízení přivezena soukromou zdravotní dopravní službou s jinou pacientkou, u které byla posléze potvrzena coronavirová infekce. Pokud by jela samostatně, všichni by si ušetřili mnoho problémů,“ popsal Václavec konkrétní případ společného převozu dvou pacientek. 

Ladislav Václavec rovněž informoval, že v krnovské nemocnici museli provizorně vyčlenit infekční část pro oddělení, kde leží první pacientka s potvrzenou koronavirovou infekcí.

“Hospitalizována je pro jiné potíže, coronavirová infekce má u ní lehký průběh. Přeji brzké uzdravení,“ doplnil Václavec.