První díl vypráví příběh princezny Eleny. V den jejích dvacátých narozenin se má vyplnit kletba čarodějnice Murien. Otec Eleny slíbí půl království princi, kterému se podaří získat srdce mladé ženy a kletbu zažehnat. Na hrad se jako jediný dostaví princ Jan z Kalderonu, který se s Elenou zná od dětství.

Kletba může být zlomena, jen pokud láska překoná strach ze smrti. Elena je ješitná a zahleděná do sebe. Před zničující bouří však ji a celé království chrání kouzlo dvorního alchymisty Archivalda, které ji vrací v čase. Elen znovu a znovu prožívá den svých dvacátých narozenin, učí se lépe chovat k lidem, poznávat lásku a cesta k její záchraně se otevírá…

Bouzov z dronu:

Zámek rodu Kleinů v Sobotíně:

Hlavní postavou druhého dílu bude ale tentokrát nejlepší kamarádkou princezny - léčitelka a alchymistka Amélie v podání Elišky Křenkové. S ní se diváci podívají do města se slavnou alchymistickou univerzitou. Těšit se také mohou na novou postavu, kterou ztvární Vojta Kotek.

Video: O čem bude 2. díl?

Zdroj: Youtube

Nejdřív smůla, pak trhák

Uvedení pohádky provázela smůla. Premiéru tvůrci kvůli koronavirovým omezením přesunuli z března 2020 na září. Vzápětí ale kina na dlouhé měsíce uzavřela další vlna vládních restrikcí. Princezna zakletá v čase byla ve výsledku nejpostiženějším filmem roku 2020.

Konkatedrála Nanebevzetí Panny Marie v Opavě.
OBRAZEM: Opavská konkatedrála se po rekonstrukci stala klenotem regionu

Projekce pohádky se tak přesunuly na online platformy, kde si ji lidé velmi oblíbili. V červnu 2021 se stala nejsledovanějším filmem na českém Netflixu, Na Česko-Slovenské filmové databázi a portále Kinobox patří k nejlépe hodnoceným českým pohádkám posledních let.

Při svém zatím posledním uvedení koncem loňského prosince stala nejsledovanějším nedělním programem TV Prima.

Finanční sbírka na "dvojku"

Tvůrčí dvojice Petr Kubík a Lukáš Daniel Pařík se rozhodli během letošního roku natočit pokračování. Loni v prosinci spustili na platformě Startovač crowdfundingovou kampaň s cílem získat od příznivců finance na natočení druhého dílu.

Během měsíce se jim podařilo vytyčenou metu překonat o více než polovinu.

Večerní Karlova Studánka bez lidí a s vánoční nasvícenou atmosférou.
Co všechno nabízí Karlova Studánka? Perla Jeseníků okouzlí i v zimě

Lidé na natáčení pokračování pohádky věnovali k 11. lednu 820 tisíc korun, kampaň je přitom teprve v polovině. Aktuálně je tento projekt nejúspěšnější ze všech na platformě Startovač.

Výsledné dílo diváci spatří ještě letos. Premiéra snímku je naplánovánana na 10. listopadu tohoto roku.