Čtyřicetiletý Ladislav Václavec v Krnově začal jako jeden z prvních chirurgů provádět moderní laparoskopické operace, které do té doby bývaly doménou spíše významných klinik. Ladislav Václavec je také činný v komunální politice a působí jako člen krnovského zastupitelstva. „Při výběrovém řízení do primářské funkce před pěti roky bylo mým cílem reorganizovat chirurgické oddělení. Následným úkolem bylo si v dalších letech vychovat schopného a dynamického nástupce. Tím je právě doktor Václavec,“ uvedl odstupující primář Niessner, podle kterého je jeho nástupce rovněž oblíbený mezi pacienty a má bohatou praxi.

„Překvapila nás náhlá rezignace doktora Niessnera na primářskou funkci, protože je špičkovou kapacitou ve svém oboru. Kromě působení v krnovské nemocnici už několikrát našel uplatnění také v cizině. Nicméně jeho rozhodnutí respektujeme,“ komentoval změnu ředitel krnovské nemocnice Roman Gavanda.

Odstupující primář sbíral své zahraniční zkušenosti dokonce v z zemích, které označujeme za rozvojové, exotické, nebo si je spojujeme s nebezpečím a dobrodružstvím. V roce 1981 doktor Niessner strávil rok v Kambodži, potom byl dva roky v Jemenu, kde také působil ve vedení nemocnice. Poté v letech 1992 následovaly dvě tříměsíční mise v Pákistánu a Afghánistánu. V krnovské nemocnici bude odstupující primář působit i nadále. Jeho krnovští kolegové jsou rádi, že v jejich týmu na chirurgickém oddělení zůstává tak výrazný a erudovaný odborník.