Už jen dva dny schází do návštěvy prezidenta Václava Klause v našem okrese. Ten sem zavítá v rámci své třídenní návštěvy Moravskoslezského kraje.

„Prezident po příjezdu do Bruntálu v dopoledních hodinách zavítá k největšímu regionálnímu zaměstnavateli, do podniku OSRAM. Zhruba v 11.20 hodin se má přesunout do centra města, kde se na náměstí Míru setká s představiteli města, prohovoří s občany, prohlédne si náměstí a zapíše se do pamětní knihy města,“ popsal program návštěvy v Bruntále mluvčí města Jiří Ondrášek.

Naposledy zde jako prezident byl v roce 1995 Václav Havel. Ten byl později, v roce 2000, v Karlově Studánce na léčení. Václav Klaus ve své funkci prezidenta Bruntál a náš okres ještě nenavštívil.

„Zároveň této příležitosti využijeme k tomu, abychom panu prezidentovi osobně předali oficiální pozvánku k účasti na zahájení oslav 800. výročí města v lednu 2013,“ podotkl starosta města Petr Rys.

Další cesta povede do Karlovy Studánky, kam by měl prezident dorazit chvíli po dvanácté hodině. Tady má v plánu setkání s občany a také v lázeňském domě Libuše poobědvá spolu s hejtmanem Moravskoslezského kraje Jaroslavem Palasem, starosty obcí a podnikateli. Také si prohlédne loni rekonstruovaný lázeňský dům Evžen.

V Rýmařově se mohou občané setkat s prezidentem před tamní radnicí, kam by měl dorazit krátce po půl třetí. Na radnici je plánováno krátké setkání s představiteli města.

Prezidentova žena Livie Klausová má separátní program, ve čtvrtek o půl třetí navštíví dětský domov ve Vrbně pod Pradědem.