Registrace soutěžních týmů probíhá na obecním úřadě, ale přihlásit se je možné rovněž přímo na místě v den konání soutěže. Startovné pro tým je 150 korun, počet členů v týmu není nikterak omezený. Čas na uvaření guláše je stanovený nejvýše na čtyři hodiny. Porota bude hodnotit také výzdobu stánků, kostýmy a průběh vaření, čistotu a doprovodný program.

Diváci si pak mohou za 5 korun koupit hlasovací lístek, který je opravňuje k ochutnání jednoho uvařeného guláše. Lístky jsou slosovatelné a ve hře budou hodnotné ceny.

„Důvod, proč Kočovský kotlík pořádáme, je jednoduchý. Odpočinout si od stresových situaci v životě a v zaměstnání a užít si i jiné vaření, než na jaké jsme běžně zvyklí," přiblížil starosta Moravskoslezského Kočova Josef Havlik.

Organizátoři Kočovského kotlíku vypracovali pestrá pravidla. Pro podrobnější informace je možné si zavolat na 554 712 216 nebo napsat na e-mail obeckocov@centrum.cz.

Cizinci často považují guláš za typické české národní jídlo. My v českých zemích ale víme, že pokrm pochází z Maďarska. Už jen proto, že počeštěný název guláš pochází z maďarského slova gulya, což znamená hovězí stádo.

Původně se jednalo o hovězí polévku kořeněnou sladkou i pálivou paprikou, do níž se často přidávala mrkev. V maďarské verzi se guláš nikdy nezahušťuje moukou a vždy se podává s bílým chlebem.

Ladislav Olejníček