Potěšení ze společného setkání a zpívání koled si užijeme i v našem okrese. Letos to budou: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Pásli ovce Valaši a Jak jsi krásné, neviňátko. Na závěr pak přijde oblíbená vánoční píseň Vánoce, Vánoce přicházejí.

Akce se uskuteční minimálně na čtrnácti místech, ke zpívání se lze přihlásit prostřednictvím webové stránky www.ceskozpivakoledy.cz. Stačí jen napsat místo, kde se lidé sejdou.

V letošním roce to budou Bartultovice, Bruntál, Horní Benešov, Janov, Jindřichov, Lichnov, Ludvíkov, Město Albrechtice, Osoblaha, Petrovice, Slezské Rudoltice, Třemešná, Úvalno a Zátor. Ještě stále ale mají příležitost přihlásit se i další obce a města.

Místa pro zpívání jsou různá, například v Jindřichově a ve Slezských Rudolticích se lidé sejdou na zámku. V Zátoru a Městě Albrechticích zase u školy. Často je zpívání koled součástí nějakého dalšího programu, v Městě Albrechticích to budou už od 16 hodin vánoční dílničky.

V Bruntále jsou koledy součástí dvoudenního jarmarku s kulturním programem na náměstí Míru. Ve středu 11. a ve čtvrtek 12. prosince jsou zde vždy odpoledne připravena vystoupení dětí a koncerty hudebních skupin.

Přijďte taky zažít pěknou adventní atmosféru a přidat se ke zpívání. Ve středu 11. prosince v 18 hodin. (ot)