Přestože je určený pro dvoučlennou posádku, při mimořádné události na krnovském letišti ve středu 5. září seděl pilot v kabině sám. Sice udělal chybu a šmrncnul křídlem o zem, ale naštěstí se nikomu nic nestalo. Událost vyšetřují inspektoři Úřadu pro letecké nehody Praha.

„Krnovští policisté přijali oznámení, že na přistávací dráze letiště v Krnově došlo k nehodě letounu L 13 SW. Pilot si měl nesprávně naletět na přistávací dráhu a z obavy, aby nedošlo k přejezdu dráhy, měl provést úhybný manévr, při kterém položil pravé křídlo na zem,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Křídlo zapřené o zem způsobilo nejen zabrzdění letounu, ale také jeho prudkému zatočení s následným bočním posunem.

„Pilot se v letadle nacházel sám a při nehodě nebyl nikdo zraněn. Způsobená škoda na křídle letounu činí padesát tisíc korun. Dechová zkouška u pilota byla s negativním výsledkem. Krnovští policisté poskytovali součinnost inspektorům Úřadu pro letecké nehody Praha, kteří se událostí zabývají,“ uzavřela Pavla Jiroušková.

Autoveterána si pořídili také záchranář Martin Steininger se svou chotí Darinou Steiningerovou, která pracuje v krnovské nemocnici jako sestřička. Prvním majitelem vozu byl libanonský velvyslanec, který si ho pořídil v  Londýně v roce 1959.
Kolona veteránů poprvé projede areálem nemocnice
Cirkus JOO v Krnově navštívili nejen diváci, ale také demonstranti, kteří požadují zákaz vystupování volně žijících zvířat v cirkusech.
Krnovská demonstrace za cirkusy bez zvířat