Jaký program čeká prezidenta na Bruntálsku?

Nejprve prezidentská kolona zamíří do Rýmařova, kde je v plánu oběd na pozvání hejtmana Moravskoslezského kraje s osobnostmi Bruntálska a zástupci Osoblažského cechu, poté proběhne setkání s představiteli města na radnici. Zhruba půlhodinové setkání s občany Rýmařova proběhne od 15.25 hodin na náměstí Míru.

Aby měli lidé na náměstí zkrácené čekání, bude tu pro ně připraven kulturní program, podobně jako v Bruntále.

Obdobný průběh bude mít Zemanova návštěva Bruntálu, po setkání s představiteli města proběhne na náměstí Míru od 17 hodin mítink s občany. „V případě krajně nepříznivého počasí extrémně silný déšť nebo husté sněžení, se setkání s prezidentem republiky uskuteční ve stejném čase ve Společenském domě," upozornil mluvčí města Bruntálu Jiří Ondrášek. Odjezd prezidenta z Bruntálu je načasován na 17.40 hodin.

V Bruntále i v Rýmařově se Miloš Zeman zapíše do Pamětní knihy města a dekoruje prapory měst pamětní stuhou prezidenta republiky. Prezidenta při jeho návštěvě doprovází i jeho žena Ivana Zemanová, která zde má vlastní program, v našem okrese se podívá v pátek do Domova pro seniory ve Vrbně pod Pradědem.

Lidé musí počítat s nutným omezením, které provází příprava a samotná návštěva prezidenta, například od středy večer bude v Rýmařově náměstí Míru uzavřeno pro vjezd všech vozidel, a to až do čtvrtečního večera. Zásobování prodejen na náměstí bude umožněno v průběhu čtvrtečního dopoledne po dohodě s policejní hlídkou, která bude vjezd na náměstí střežit.