Návštěvníci zde najdou stovky kilometrů turistických cest pro pěší turistiku ať už po hřebenech či v podhůří. Stejně tak cyklisté si přijdou na své, mohou si vybrat náročné horské terény či mírnější trasy třeba okolo Slezské Harty.

Právě díky přehradě dostal turistický ruch v Jeseníkách další pole působnosti, byť z velké části zatím stále ještě nevyužité. Ale například tento týden začíná na Hartě pravidelná lodní doprava.

V Jeseníkách také přibývají areály, kde si mohou lidé zajezdit na koních (Albrechtice u Rýmařova, Dolní Moravice, Horní Město, Rudná pod Pradědem, Jiříkov a další) či vyřádit se na motokárách na jedinečné závodní dráze (Bruntál). V řadě obcí lze najít víceúčelové hřiště, kde si zájemci mohou zahrát třeba tenis, badminton, volejbal či nohejbal.

Zejména s rozvojem hotelových a restauračních služeb nepřijdou zkrátka ani milovníci bowlingu a kuželek (Rýmařov, Bruntál, Moravskoslezský Kočov, Světlá Hora, Dolní Moravice a další). Mnohé atrakce najdou návštěvníci třeba v Arcticparku Křížov nedaleko Sovince, lze si tu užít paintballu, lukostřelby, jízdy na koních, zorbingu a mnohých dalších adrenalinových lákadel.

A koho to vše neláká, může si zajít třeba na maliny, borůvky nebo na houby. V Jeseníkách je skutečně všeho dost.

ČTĚTE TAKÉ:

Na sjezdovkách je živo i v létě

Samotné srdce Jeseníků

Jeseníky jsou rájem pro milovníky koupání