V Dětřichově nad Bystřicí je omezený provoz, řízený semafory ve směru od Bruntálu za odbočkou na Moravský Beroun a budovou obecního úřadu. „V úseku probíhá plánovaná oprava od osmnáctého března do třicátého května.

Jedná se o opravu při uzavírce jednoho jízdního pruhu po úsecích, provoz je veden ve druhém jízdním pruhu a řízen světelným signalizačním zařízením,“ řekl Deníku Oldřich Surý z odboru dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Moravskoslezského kraje.

Oprava mostu

V Karlovicích ve Slezsku právě rekonstruují most přes řeku Opavu. Most byl v havarijním stavu, takže se práce mají protáhnout do 5. listopadu. I v Karlovicích je kvůli částečné uzavírce jednoho jízdního pruhu řízena doprava semafory.

Stavební práce probíhají také ve Městě Albrechticích. Staveniště dělníci udělali z Hašlerovy ulice. Řidiči by měli dávat pozor, během prací je až do 30. června v lokalitě staveniště nařízena snížená rychlost a opatrná jízda.

Dvě stavební akce probíhají v Krnově, a obě na výjezdech z města. Koncem května by měly skončit práce v Albrechtické ulici v úseku od Horovy ulice po Husovo náměstí a od ulice I. P. Pavlova po začátek podjezdu ve směru na Město Albrechtice. Částečná uzávěra tam platí kvůli výstavbě cyklostezky.

Provoz v místě řídí dopravní značení. Druhá krnovská stavební akce probíhá na silnici na druhé straně města v Bruntálské ulici. Do 31. července je v úseku od Joštovy ulice po ulici Partyzánů částečná uzávěra, a to opět kvůli výstavbě cyklostezky. Ani zde není potřeba objížďky, dopravu řídí značky.