Za rybářský ráj považuje vodní dílo Slezská Harta zarytý rybář Karel Nevrla z Majetína, malé obce mezi Olomoucí a Přerovem. „Přijeli jsme už včera. Lovit jsme začali až dnes ráno. Budeme zde do středy. Ryby braly jako zběsilé, ale jen takové malinkaté,“ řekl Deníku Karel Nevrla. K vodě přijel spolu se svým kamarádem, rovněž milovníkem rybolovu Jirkou Pivcem. „Chytáme na šrot a na foukačky,“ doplnil Karel Nevrla.

Veškeré potraviny i pochutiny si přitom k přehradě museli oba přátelé dovézt s sebou. Pod mostem mezi Mezinou a Razovou není možné zakoupit zhola nic. Přesto jim tato skutečnost náladu na prudkém sluníčku nepokazila. „Všechno jsme si vzali s sebou, to se nedá nic dělat. Máme to zde rádi a tak se s tím musíme smířit,“ zhodnotil situaci Karel Nevrla. Jirka Pivec má podobné mínění: „Přitom – to by bylo kempoviště! Být tu bufet, to by tu bylo spokojených lidí.“

To už se ozýval hlas nedaleko sedícího místního rybáře Romana: „Zcela souhlasím. Tady jen udělají všude zákazy vjezdu, aby vybrali. Jsou to hajzli.“ K přehradě se vydala i holandská rodinka z Eindhovenu. „Jsme tu na dovolené. Na Bruntálsku je nám dobře. Bydlíme v karavanu a budeme zde tři týdny,“ vyjádřila se maminka dvou dcer Susan a Sane. Tatínek užíval milovaného rybolovu nedaleko koupajících se ratolestí.