VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PŘEDVOLEBNÍ INVENTURA: Vrbno pod Pradědem

Vrbno pod Pradědem - Co se podařilo vrbenské radnici prosadit od posledních komunálních voleb?

23.8.2014
SDÍLEJ:

Vrbno pod Pradědem. Ilustrační foto.Foto: DENÍK / Karel Janeček

V roce 2010 v komunálních volbách zvítězila Česká strana sociálně demokratická (ČSSD). Po vleklých jednáních se podařila vytvořit koalice s Komunistickou stranou Čech a Moravy (KSČM) a dvěma zastupiteli zvolenými za SNK Evropští demokraté a Spolek Přátel Vrbenska.

Starostkou města byla opětovně zvolena Helena Kudelová, kandidující za ČSSD. Jednadvacetičlenné zastupitelstvo pracovalo ve volebním období od roku 2010 do roku 2014 v téměř stejném složení. V průběhu tohoto volebního období se vzdali svého mandátu tři zastupitelé a jeden zastupitel bohužel zemřel.

Po počátečních velmi napjatých atmosférách jednáních zastupitelstev došlo časem k určitému zklidnění. Přesto v celém volebním období byla jednání dosti vypjatá a emocionální. To ale asi ke komunální politice patří.

Výsledky komunálních voleb ve Vrbně pod Pradědem v roce 2010
ČSSD 26,99% 6 mandátů
Spolek přátel Vrbenska 20,59% 5
KSČM 15,15% 3
SNK-ED 13,79% 3
ODS 13,20% 3
Strana soukromníků ČR 6,16% 1

Složení městského zastupitelstva

Starosta Helena Kudelová (ČSSD), místostarosta Miloš Lasota (ČSSD). Radní: Risto Gamovský (KSČM), Tomáš Kočička (ČSSD), Ivana Novotná (ČSSD), Jana Soudková (KSČM), Zdeněk Valenta (SNK ED).

Zastupitelé: Ivan Hába (ČSSD), Marian Hvorecký (ODS), Hana Janků (SND ED), Pavel Kamenský (ODS), Miloslav Komárek (ODS), Otakar Kopřiva (NK), Jitka Krätschmerová (NK), Květa Kubíčková (SNK ED), Pavel Linek (ČSSD), Karel Michalus (NK), Marie Pavková (KSČM), Dagmar Demelová (NK), Naděžda Trzaskaliková (NK), Bedřich Opatrný (SsČR)

Co se podařilo…

• Splašková kanalizace v místních částech Mnichov a Železná v celkových nákladech 23,5 milionů korun. Dotace činila 15,3 milionů korun.

• Dvě etapy regenerace bývalého areálu Vrsan, které spočívaly v demolici budov. Celkové náklady činily 6,2 milionů korun a z toho dotace 5,2 milionů. V současné době probíhá 3. etapa. Cílem je využití opuštěného areálu pro vybudování volnočasové infrastruktury v Areálu pod Vysokou horou.

• V oblasti volnočasových aktivit byly zrealizovány projekty Vrbenská veřejnost do škol a Revitalizace městské zeleně. V prvním případě se jednalo o obnovu školního hřiště Základní školy a obnovu školních ploch a prvků Mateřské školy Ve Svahu.

V druhém případě se jednalo o sadové úpravy ve čtyřech lokalitách, a to na hřbitově ve Vrbně, na hřbitově v Mnichově, v zahradě Mateřské školy Ve Svahu a na zahradě v Mateřské školy Jesenická. Jednotlivé lokality jsou přístupné veřejnosti a celkové náklady na obě akce činily 7 milionů korun, z toho dotace byla 6,5 milionů.

Co se nepodařilo…

• Výstavba nové hasičské zbrojnice.

• Regenerace smuteční síně.

• Překladiště komunálního odpadu a úpravy veřejných prostranství Ve Svahu a na náměstí Sv. Michala

V realizaci jsou tyto akce

• Výstavba skateparku v místní části Železná a singletracku v blízkosti vrcholu Vysoké hory. Singletrack představuje vybudování zhruba 6,8 kilometru dlouhých tras ve třech stupních obtížnosti a budou přístupné ze stávajících výjezdních komunikací z Vrbna.

• Ve spolupráci s Mateřskou školou Jesenická se realizuje akce Přírodní zahrada v Mateřské škole Jesenická. Jedná se o ekologicky zaměřenou zahradu, která je tvořena ze čtyř zón zahrada objevů, zahrada malých zahradníků, zahrada smyslů a indiánská vesnice.

Obce v okolí

Karlova Studánka

Vedení obce: starostka Radka Chudová, místostarosta do 15. června 2011 Yvona Sotolářová, od října 2011 Luboš Novák
Zastupitelé: Ota Bouzek, Tomáš Němec, Radek Peňáz, Roman Reichl, Jan Vrabec, Yvona Sotolářová, Pavla Skrutková.

Kvůli stížnostem na platnost voleb se zastupitelstvo ustavilo až 1. prosince 2010. Nemělo však dlouhé trvání, 15. června 2011 bylo zrušeno a do čela obce byl ustanoven jako správce bývalý starosta. Po opakovaných volbách se do čela obce vrátila starostka Radka Chudová, místostarostou byl zvolen Luboš Novák.

Další nemalou překážkou v práci jsou nároky církví, legislativa, která se váže ke státním lázním a neumožňuje nakládat s majetkem. Přesto se podařilo maximálně využít dotační programy na rekonstrukci chodníku u obecního úřadu, vydání historicky první publikace o Karlově Studánce, vybudování přístupové komunikace ke kapli Sv. Huberta včetně mobiliáře.

Zrekonstruoval se vodovodní řád a byla vybudována elektropřípojka k vodojemu. Senioři se dočkali zajištění a rozvozu obědů. Určitě je těší i každoroční setkávání. Velkou radostí je základní a mateřské škola, kam se sjíždí děti z celého okolí a kterou obec maximálně podporuje. V obci i nadále funguje sbor dobrovolných hasičů.

Samozřejmě ne vše se podařilo. Škoda je vrácených financí na rozhlednu. Také soudní spory s dlužníky a z toho plynoucí finanční starosti berou energii a čas, který by byl potřeba jinde.

Široká Niva

Vedení obce: starostka Alena Mátéová, místostarosta Tomáš Foros
Zastupitelé: Michal Buršík, Jan Čapek, Alena Floková, Jiří Kašpárek, Jaroslav Navrátil, Josef Strapáč, Iva Světláková.

Vedení obce se podařilo prosadit územní plán, který deset let chyběl. Sportoviště se rozrostlo o víceúčelové hřiště s umělým povrchem, hřiště na plážový volejbal a hasičskou náběhovou plochu a sociální zařízení, i pro vozíčkáře. Nová je budova základní a mateřské školy, okna, dveře i fasády, zateplení. Vznikly odpočinkové plochy pro turisty, naučná stezka, lavičky na hřbitově. Revitalizací prošel Markvartický potok, budova obce, nové jsou čističky odpadních vod.

Ludvíkov

Vedení obce: starostka Dana Selingerová, místostarosta Petr Pravda
Zastupitelé: Ludmila Knápková, Pavel Herodek, Blanka Skřivánková, Dalibor Štolba, Magdalena Nováková.

Ludvíkov letos oslavit čtvrtstoletí osamostatnění od sousedního Vrbna pod Pradědem. Obci se podařilo za poslední volební období rekonstruovat kostel Navštívení Panny Marie, a i hřbitov, historickou budovu pošty. Významnou novinkou je chodník, vedoucí z Vrbna pod Pradědem zatím do poloviny obce, v plánu je jeho rozšíření až do Karlovy Studánky. Co se týká peněz, investovaných do výstavby, ty za posledních dvacet pět let dosáhly ze strany obce 45 milionů korun.

Karlovice

Vedení obce: starostka Jana Helekalová, místostarosta: Kateřina Kočí
Zastupitelé: Ludmila Chvílíčková, Jaroslav Křístek, Vladimíra Kujová, Milan Navrátil, Jaroslav Procházka, Jaroslava Schefflerová, Rostislav Tuška.

Výrazného posunu dosáhli v posledním volebním období v Karlovicích. Podařilo se opravit řadu budov a snížit jejich energetickou náročnost, například v základní a mateřské škole či v dříve chátrajícím hotelu Slezan, ze kterého se stává multifunkční dům s obecním úřadem. Obec spolupracuje živě s občany, kteří se vyjadřují k opravám komunikací, centra Karlovic a vodovodu. Podařilo se přesunout kapličku, vzniká náměstíčko pod Masarykovou stezkou.

Autor: Redakce

23.8.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 19 000 Kč Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z plastu Seřizovač - zkoušeč v odboru technologie. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Bruntál, Zahradní 1965/44b, Náplň práce, okruh činností, - seřizování vstřikovacích strojů a periferií dle požadavků, - zkoušení a odlazování nových forem, - zkoušení forem za účasti zákazníka, - stavba manipulačních (odebíracích) ruk pro manipulátory vstřikovacích strojů, - navrhování výrobního procesu výrobku, , Požadujeme, - vzdělání ÚSO s technickým zaměřením, - velmi dobrou orientaci v technické a výkresové dokumentaci, - VÝHODOU praxe na pozici seřizovače, či jiné odborné technické pozici, - schopnost pracovat v týmu, - pečlivost, spolehlivost, důslednost, samostatnost, časovou flexibilitu, - uživatelská znalost práce na PC, - ŘP sk. B, , Nabízíme, - zajímavou a perspektivní práci v jednosměnném pracovním režimu, - profesionální odborné zaučení kvalifikovanými kolegy a další odborný růst, - zajímavé platové ohodnocení (hodinová sazba 96,-/hod je sazba minimální a navyšuje se dle zkušenosti), , měsíční odměny ve výši až 25% ze základní mzdy, dle výkonu přiznání osobního ohodnocení a další zajímavé finanční benefity, dovolená v délce 4 týdnů - po 1. roce navýšení dovolené o 1 týden, závodní stravování s příspěvkem zaměstnavatele, možnost výplaty příspěvku na dopravu při splnění stanovených podmínek , , Hlásit se na e - mail hellebrand@linaset.cz nebo osobně na adrese Bruntál, Polní 1, Z : 23.7.2018 A : 27.8.2018 A : 12.9.2018. Pracoviště: Linaset, a.s. - provozovna bruntál, Zahradní, č.p. 1965, 792 01 Bruntál 1. Informace: Zdeněk Hellebrand, +420 720 729 278. Výroba - Výroba Mechanici a opraváři 25 000 Kč Mechanici a opraváři elektronických přístrojů IT technik/elektronik. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Bruntál, Zahradní 46, IT TECHNIK/ELEKTRONIK, , Vybraný kandidát bude zodpovídat za:, " seřízení a opravy strojů a zařízení pro výrobu Display/Optic , " elektroúdržbu strojů a zařízení pro výrobu Display/Optic, , Po kandidátech požadujeme:, " SŠ elektrotechnického směru , " znalost IT - Visual Basic 6, Visual Studio 2005, zkušenost s SQL, znalost tvorby, databází, " odbornou způsobilost v elektrotechnice dle Vyhlášky č. 50/78 Sb. minimálně § 6, " zkušenost s PLC (S7-300, S7 - 1200, S5) výhodou, " výhodou je znalost AJ , " pečlivost, spolehlivost, samostatnost a pozitivní přístup k práci , , Nástup možný ihned, Pouze ranní směna , , Zázemí nadnárodní společnosti, 25 dnů dovolené, závodní stravování, zajímavé finanční ohodnocení a široká paleta zaměstnaneckých výhod a benefitů, Hlásit se na e - mail : v.reed@osram.com nebo na tel. č. 554 793 438, 724 105 185, Z : 10.9.2018. Pracoviště: Osram česká republika s.r.o., Zahradní, č.p. 1442, 792 01 Bruntál 1. Informace: Veronika Reed, +420 554 793 438. Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 16 500 Kč Číšníci a servírky Číšník, servírka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 16500 kč, mzda max. 17100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: nástup dle dohody. Pracoviště: Vojenská lázeňská a rekreační zařízení - pracoviště ovčárna, 793 36 Malá Morávka. Informace: Pavlína Kvasnovská, +420 725 399 234. Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 85 Kč Pracovníci ostrahy, strážní Ostraha prodejen. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 85 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: místo výkonu práce : Vrbno p/P, Jesenická 647, příjemné vystupování, trestní bezúhonnost, přiměřený zdravotní stav, praxe výhodou není však podmínkou. Certifikát strážného zajistíme! , Pro informování ohledně pracovního místa volat na telefon. č. 606 333 112 / Po - Pá vždy od 8.00 do 15.00 hodin /. Nechodit na pobočku!, Z : 6.6.2018 A : 28.6.2018 A : 11.7.2018, A : 12.9.2018. Pracoviště: Bohemia marten plus s.r.o. - pracoviště vrbno p/p, Jesenická, č.p. 647, 793 26 Vrbno pod Pradědem. Informace: Pavla Liebertzová, +420 606 333 112.

Kůrovcové dřevo mezi Rejvízem a Dolním Údolím.
18

Spor o kůrovce na Rejvízu: odmítají kácení i chemii

Babí gastro festival v Obchodním centru Breda & Weinstein v Opavě.
114

OBRAZEM: Opavská Breda v pátek patřila Babímu gastro festivalu. Podívejte se

Smrtící drogy na Ostravsku distribuoval i školák. Vzhledem k věku nebude stíhán

Počet obviněných se zvýšil na jedenáct. Vyšetřování dále pokračuje

Vlakové neštěstí ve Studénce: soud v Ostravě zřejmě zrušil zprošťující verdikt

Tragédie ve Studénce ze srpna 2008 se pravděpodobně vrací k novému projednání.

Nové centrum v Ostravě nabízí firmám koboty. Umí spolupracovat s člověkem

FOTOGALERIE/ Zatímco úkolem robota je nahradit pracovníka, takzvaný kolaborativní robot neboli kobot umí dělat s člověkem takzvaně ruku v ruce. Nové centrum s koboty bylo otevřeno v prostorách Moravskoslezského inovačního centra.  

Prchajícího řidiče vystopoval policejní pes

Hrdinou příběhu, který popisujeme na dalších řádcích, je policejní pes jménem Olman. Před nedávnem vystopoval řidiče, který unikal spravedlnosti.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT