VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PŘEDVOLEBNÍ INVENTURA: Vrbno pod Pradědem

Vrbno pod Pradědem - Co se podařilo vrbenské radnici prosadit od posledních komunálních voleb?

23.8.2014
SDÍLEJ:

Vrbno pod Pradědem. Ilustrační foto.Foto: DENÍK / Karel Janeček

V roce 2010 v komunálních volbách zvítězila Česká strana sociálně demokratická (ČSSD). Po vleklých jednáních se podařila vytvořit koalice s Komunistickou stranou Čech a Moravy (KSČM) a dvěma zastupiteli zvolenými za SNK Evropští demokraté a Spolek Přátel Vrbenska.

Starostkou města byla opětovně zvolena Helena Kudelová, kandidující za ČSSD. Jednadvacetičlenné zastupitelstvo pracovalo ve volebním období od roku 2010 do roku 2014 v téměř stejném složení. V průběhu tohoto volebního období se vzdali svého mandátu tři zastupitelé a jeden zastupitel bohužel zemřel.

Po počátečních velmi napjatých atmosférách jednáních zastupitelstev došlo časem k určitému zklidnění. Přesto v celém volebním období byla jednání dosti vypjatá a emocionální. To ale asi ke komunální politice patří.

Výsledky komunálních voleb ve Vrbně pod Pradědem v roce 2010
ČSSD 26,99% 6 mandátů
Spolek přátel Vrbenska 20,59% 5
KSČM 15,15% 3
SNK-ED 13,79% 3
ODS 13,20% 3
Strana soukromníků ČR 6,16% 1

Složení městského zastupitelstva

Starosta Helena Kudelová (ČSSD), místostarosta Miloš Lasota (ČSSD). Radní: Risto Gamovský (KSČM), Tomáš Kočička (ČSSD), Ivana Novotná (ČSSD), Jana Soudková (KSČM), Zdeněk Valenta (SNK ED).

Zastupitelé: Ivan Hába (ČSSD), Marian Hvorecký (ODS), Hana Janků (SND ED), Pavel Kamenský (ODS), Miloslav Komárek (ODS), Otakar Kopřiva (NK), Jitka Krätschmerová (NK), Květa Kubíčková (SNK ED), Pavel Linek (ČSSD), Karel Michalus (NK), Marie Pavková (KSČM), Dagmar Demelová (NK), Naděžda Trzaskaliková (NK), Bedřich Opatrný (SsČR)

Co se podařilo…

• Splašková kanalizace v místních částech Mnichov a Železná v celkových nákladech 23,5 milionů korun. Dotace činila 15,3 milionů korun.

• Dvě etapy regenerace bývalého areálu Vrsan, které spočívaly v demolici budov. Celkové náklady činily 6,2 milionů korun a z toho dotace 5,2 milionů. V současné době probíhá 3. etapa. Cílem je využití opuštěného areálu pro vybudování volnočasové infrastruktury v Areálu pod Vysokou horou.

• V oblasti volnočasových aktivit byly zrealizovány projekty Vrbenská veřejnost do škol a Revitalizace městské zeleně. V prvním případě se jednalo o obnovu školního hřiště Základní školy a obnovu školních ploch a prvků Mateřské školy Ve Svahu.

V druhém případě se jednalo o sadové úpravy ve čtyřech lokalitách, a to na hřbitově ve Vrbně, na hřbitově v Mnichově, v zahradě Mateřské školy Ve Svahu a na zahradě v Mateřské školy Jesenická. Jednotlivé lokality jsou přístupné veřejnosti a celkové náklady na obě akce činily 7 milionů korun, z toho dotace byla 6,5 milionů.

Co se nepodařilo…

• Výstavba nové hasičské zbrojnice.

• Regenerace smuteční síně.

• Překladiště komunálního odpadu a úpravy veřejných prostranství Ve Svahu a na náměstí Sv. Michala

V realizaci jsou tyto akce

• Výstavba skateparku v místní části Železná a singletracku v blízkosti vrcholu Vysoké hory. Singletrack představuje vybudování zhruba 6,8 kilometru dlouhých tras ve třech stupních obtížnosti a budou přístupné ze stávajících výjezdních komunikací z Vrbna.

• Ve spolupráci s Mateřskou školou Jesenická se realizuje akce Přírodní zahrada v Mateřské škole Jesenická. Jedná se o ekologicky zaměřenou zahradu, která je tvořena ze čtyř zón zahrada objevů, zahrada malých zahradníků, zahrada smyslů a indiánská vesnice.

Obce v okolí

Karlova Studánka

Vedení obce: starostka Radka Chudová, místostarosta do 15. června 2011 Yvona Sotolářová, od října 2011 Luboš Novák
Zastupitelé: Ota Bouzek, Tomáš Němec, Radek Peňáz, Roman Reichl, Jan Vrabec, Yvona Sotolářová, Pavla Skrutková.

Kvůli stížnostem na platnost voleb se zastupitelstvo ustavilo až 1. prosince 2010. Nemělo však dlouhé trvání, 15. června 2011 bylo zrušeno a do čela obce byl ustanoven jako správce bývalý starosta. Po opakovaných volbách se do čela obce vrátila starostka Radka Chudová, místostarostou byl zvolen Luboš Novák.

Další nemalou překážkou v práci jsou nároky církví, legislativa, která se váže ke státním lázním a neumožňuje nakládat s majetkem. Přesto se podařilo maximálně využít dotační programy na rekonstrukci chodníku u obecního úřadu, vydání historicky první publikace o Karlově Studánce, vybudování přístupové komunikace ke kapli Sv. Huberta včetně mobiliáře.

Zrekonstruoval se vodovodní řád a byla vybudována elektropřípojka k vodojemu. Senioři se dočkali zajištění a rozvozu obědů. Určitě je těší i každoroční setkávání. Velkou radostí je základní a mateřské škola, kam se sjíždí děti z celého okolí a kterou obec maximálně podporuje. V obci i nadále funguje sbor dobrovolných hasičů.

Samozřejmě ne vše se podařilo. Škoda je vrácených financí na rozhlednu. Také soudní spory s dlužníky a z toho plynoucí finanční starosti berou energii a čas, který by byl potřeba jinde.

Široká Niva

Vedení obce: starostka Alena Mátéová, místostarosta Tomáš Foros
Zastupitelé: Michal Buršík, Jan Čapek, Alena Floková, Jiří Kašpárek, Jaroslav Navrátil, Josef Strapáč, Iva Světláková.

Vedení obce se podařilo prosadit územní plán, který deset let chyběl. Sportoviště se rozrostlo o víceúčelové hřiště s umělým povrchem, hřiště na plážový volejbal a hasičskou náběhovou plochu a sociální zařízení, i pro vozíčkáře. Nová je budova základní a mateřské školy, okna, dveře i fasády, zateplení. Vznikly odpočinkové plochy pro turisty, naučná stezka, lavičky na hřbitově. Revitalizací prošel Markvartický potok, budova obce, nové jsou čističky odpadních vod.

Ludvíkov

Vedení obce: starostka Dana Selingerová, místostarosta Petr Pravda
Zastupitelé: Ludmila Knápková, Pavel Herodek, Blanka Skřivánková, Dalibor Štolba, Magdalena Nováková.

Ludvíkov letos oslavit čtvrtstoletí osamostatnění od sousedního Vrbna pod Pradědem. Obci se podařilo za poslední volební období rekonstruovat kostel Navštívení Panny Marie, a i hřbitov, historickou budovu pošty. Významnou novinkou je chodník, vedoucí z Vrbna pod Pradědem zatím do poloviny obce, v plánu je jeho rozšíření až do Karlovy Studánky. Co se týká peněz, investovaných do výstavby, ty za posledních dvacet pět let dosáhly ze strany obce 45 milionů korun.

Karlovice

Vedení obce: starostka Jana Helekalová, místostarosta: Kateřina Kočí
Zastupitelé: Ludmila Chvílíčková, Jaroslav Křístek, Vladimíra Kujová, Milan Navrátil, Jaroslav Procházka, Jaroslava Schefflerová, Rostislav Tuška.

Výrazného posunu dosáhli v posledním volebním období v Karlovicích. Podařilo se opravit řadu budov a snížit jejich energetickou náročnost, například v základní a mateřské škole či v dříve chátrajícím hotelu Slezan, ze kterého se stává multifunkční dům s obecním úřadem. Obec spolupracuje živě s občany, kteří se vyjadřují k opravám komunikací, centra Karlovic a vodovodu. Podařilo se přesunout kapličku, vzniká náměstíčko pod Masarykovou stezkou.

Autor: Redakce

23.8.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Řemeslné práce - Řemeslné práce Zámečník17 000 Kč

Zámečníci strojů Zámečník. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: místo výkonu práce : Krnov, Stará Ježnická 1556/1, Vyučen v oboru, čtení výkresové dokumentace, praxe vítána, Hlásit se na e - mail simicek@kos.cz, valcisova@kos.cz nebo na telefon 554 605 409, 554 605 408 (6:00 - 14:00) nebo osobně na výše uvedené adrese., Z : 21.2.2018. Pracoviště: Krnovské opravny a strojírny s.r.o., Stará Ježnická, č.p. 1556, 794 01 Krnov 1. Informace: Šárka Valčišová, +420 554 605 409.

2444 - Úředníci jinde neuvedení Referent/referentka oboru17 360 Kč

Úředníci jinde neuvedení Referent/referentka oboru hospodářsko správního. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17360 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Městský úřad Břidličná, Požadavky: splnění povinností dle § 6 odst. 4 a předpokladů dle § 4 zákona, č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, Další požadavky:, . požadované vzdělání: vyšší odborné stavebního nebo technického směru nebo středoškolské vzdělání stavebního nebo technického směru ukončené maturitní zkouškou,, . základní orientace v právních předpisech týkajících se pracovního zařazení – zákon č. 128/2000 Sb., o obcích, zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), zákon č. 134/2016 Sb, o zadávání veřejných zakázek – vše v platném znění,, . dobrá uživatelská znalost práce na PC a internetu,, . samostatnost, odpovědnost, preciznost, důslednost, organizační a koordinační schopnosti, schopnost týmové práce,, . řidičský průkaz skupiny B., Předpokládaný rozsah pracovní činnosti:, . komplexní zabezpečení investičních akcí města, zastupování investora zejména před dotčenými orgány státní správy, zajištění projekční přípravy, kontrolní a administrativní činnost ve vztahu k investičním akcím, . tvorba plánů investic a oprav, správa majetku města,, . příprava výběrových řízení, . administrace dotací, Písemná přihláška zájemce dle § 7 odst. 4 zákona č. 312/2002 Sb. musí obsahovat tyto náležitosti:, - jméno, příjmení a titul uchazeče,, - datum a místo narození uchazeče,, - státní příslušnost uchazeče,, - místo trvalého pobytu uchazeče,, - číslo občanského průkazu nebo číslo dokladu o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního občana,, - datum a podpis uchazeče., K přihlášce přiložte:, - životopis s údaji o dosavadních zaměstnáních a s uvedením odborných znalostí a dovedností týkajících se požadavků tohoto výběrového řízení,, - výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce, u cizích státních příslušníků obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem, pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením,, - ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání., V přihlášce uveďte kontaktní údaje - telefonní číslo nebo e-mailovou adresu, Místo, adresa a způsob podání přihlášky:, - osobně na podatelně Městského úřadu Břidličná, Nábřežní 452, 793 51 Břidličná nebo poštou s datem odeslání nejpozději do 3. dubna 2018 v obálce označené, „VŘ – neotvírat“., Lhůta pro podání přihlášky: 3. dubna 2018 do 10:00 hodin., Z :21.2.2018. Pracoviště: Město břidličná, Nábřežní, č.p. 452, 793 51 Břidličná. Informace: Jana Paštěková, +420 554 773 543,733 602 140.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství18 000 Kč

Traktoristé a obsluha zemědělských strojů Traktorista - skladník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Horní Benešov, Jedná se práci ve stavebninách, tj. manipulace s vysokozdvižným vozíkem při vykládce zboží z kamionu a uložení do skladu, nakládka zboží zákazníkovi, doprava zboží k zákazníkovi, skládání zboží z kamionu traktorem s čelním nakladačem na stavbě, nakládka sypkých směsí traktorem a doprava k zákazníkovi., Vedení paletového hospodářství. , Nutná podmínka - ŘP sk. B, T., V případě zájmu zašlete prosím životopis na e - mail : jana@miksik.info, Z : 21.2.2018. Pracoviště: Jiří mikšík - pracoviště, Opavská, č.p. 573, 793 12 Horní Benešov. Informace: Jana Mikšíková, +420 606 705 124.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Tesař24 000 Kč

Tesaři Montážník - tesař. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 32000 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: místo výkonu práce : Rýmařov, Montáž hrubé stavby, dokončení venkovních dřevěných prvků a přílepků stavby, montáž sádrokartonových a sádrovláknitých desek, montáž podlah suchou technikou, lepení dlažeb, pokládka plovoucích podlah, montáž vnitřních dveří, dokončovací práce aj., , Požadujeme - pracovitost, spolehlivost, odpovědnost, samostatnost, praxi v oboru, dobrý zdravotní stav, způsobilost prací ve výškách, časovou flexibilitu z důvodu práce (montáže) po celé ČR i v zahraničí - pracovní cesty., Závodní stravování, 5 týdnů dovolené, odměny při životním jubileu, příspěvek na dovolenou, příspěvek na dětskou rekreaci, očkování proti chřipce, osobní ohodnocení aj. , Hlásit se na e - mail : gerhard.tomas@rdrymarov.cz nebo na tel. č. 554 252 129, 602 577 979 / denně vždy od 7.00 do 15.00 hodin /, Z : 1.3.2017. Pracoviště: Rd rýmařov s. r. o., 8. května, č.p. 1191, 795 01 Rýmařov. Informace: Tomáš Gerhard, +420 554 252 129,602 577 979.

Ilustrační foto
AKTUALIZOVÁNO

Krnov to dokázal, bude hrát semifinále

Ilustrační foto.

Tragické nehody roku 2017: spolujezdkyně u Heřminov, mladý motorkář u Bílčic

Vrchní soud zvýšil trest za pokus o vraždu u kebabu

Mehmet Ö., turecký podnikatel, byl za pokus o vraždu, k níž došlo na podzim roku 2016 v provozovně Turecký kebab v Krnově, odsouzen Krajským soudem v Ostravě na deset let do vězení se zvýšenou ostrahou.

Do Bruntálu kdysi vedly tři brány

Informační tabule připomínají místa, kde v minulosti stály městské brány.

Prověřte své znalosti z matematiky v dnešním testu Deníku

Dostali byste se na střední školu? Zkuste si, jak těžké to mají žáci při přijímacích zkouškách. V dnešním tištěném Deníku najdete druhý z testů, které jsme pro vás připravili. Prověří vaše znalosti matematiky. Příští týden vás pak čeká další test. Kupte si Deník a ověřte znalosti své i znalosti svých dětí. 

Krkoška dvě funkce zvládl, ale starosta Jeseníku ne

Lidově se tomu říká „sedět na dvou židlích“, v politice je to kumulace funkcí. Zvládne jeden člověk víc veřejných funkcí současně?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT