„Od května tohoto roku vstupuje v platnost zákon, který novelizuje mimo jiné také zákon o bezpečnosti práce a zákon o inspekci práce. V oblasti stavebnictví se například zásadně mění povinnosti zhotovitele stavby vzhledem ke kompetencím koordinátora staveb.

Rovněž v oblasti požární ochrany dochází v legislativě 
k zásadním změnám. Změn je ale v legislativě daleko více a všechny budou obsahem přednášek, které začínají v Hynčicích už od 8 hodin," uvedl za organizátory Vladimír Nosek, který se specializuje na oblast technické inspekce a provozuje školicí středisko bezpečnosti práce a požární ochrany v Hynčicích.

Tato akce bude pro všechny účastníky zadarmo a je na ní zajištěno i menší bezplatné občerstvení.

„Současná doba je ve znamení opětovného rozvoje firem po odeznění krize. Zvyšuje se nejen zaměstnanost, ale je s ní spojený i počet úrazů na pracovištích a nemocí z povolání. V této souvislosti se zvyšuje také intenzita činnosti státních kontrolních orgánů. Proto je tak důležitá znalost legislativních novinek ze strany zodpovědných pracovníků," vysvětlil Vladimír Nosek, proč se školicí středisko v Hynčicích rozhodlo uspořádat tuto osvětovou akci.

Kapacita školicího zařízení je omezená, takže zájemci o přednášku si mohou předem závazně rezervovat místo na čísle 724 186 022.