„Přednášky o bylinné léčbě pana Janči a Zentricha mne přivedly k nápadu zkusit rostliny homeopaticky zpracovat a zkoušet tyto tinktury v kombinaci s extrakty z pupenů, které mají léčivé a regenerační účinky, a obsahují stopové prvky i rostlinné hormony. Již první homeopaticky zpracovaná tinktura z třezalky zlepšila problémy tak těžké nemoci, jako je roztroušená skleróza a pohybové problémy. Zklidnění organismu mne přesvědčilo, že moje cesta je správná,“ popsala své začátky Podhorná, která se dřív zabývala také čínskou medicínou a dalšími alternativními metodami léčení, které vychází z celistvosti organismu a obracejí se při léčbě k přírodě.

Zkoušela také využití energie včel a své preparáty na pět týdnů ukládala do úlu mezi roje, aby se zvýšilo jejich působení. Podle Pokorné zatím zřejmě největší úspěch měla její léčba následků boreliozy tinkturou z topolu, při které lze proces uzdravování objektivně hodnotit podle vývoje krevního obrazu.

„Zatím u každého případu boreliozy došlo ke zlepšení. Léčivé účinky mi potvrdili i lékaři, kteří nechali pacientům vyšetřit krev a také lékaři, kteří pracují s přístrojem EAV. Někdy byl výsledek po léčbě až neuvěřitelný. Tinktura z topolu zabírá téměř vždy a zaslouží si, aby byla uznána jako lék. Ovšem prostředky a doba potřebná na proces vedoucí k uznání léku mne přesvědčily, aby tinktura z topolu byla potravinovým doplňkem, kde pomáhá stejně,“ tvrdí Podhorná.

Ve Francii se takové preparáty už testují na případech, kde se dosud užívala jen antibiotika. Podhorná na přednáškách vzpomíná i na úsměvné začátky, kdy jako učitelka zapojila do sběru pupenů celé rodiny svých žáků.

„Když jsem potřebovala grepová semínka na výrobu oleje, nakoupila metráky grepů pro školní družinu a strávníci z nich pečlivě vybírali pecky. Bohužel druhy grepů, které se prodávají u nás, mají semen málo.“ Jeden člověk z Nové Kaledonie jí později začal grepová semínka shánět po kilech.