Ta se koná ve velké zasedací místnosti třetího patra polikliniky v Podhorské nemocnici v Bruntále v úterý 1. února od 14 hodin. Účastnický poplatek je padesát korun. Jak říkají v nemocnici, nejen nastávající maminka, ale také tatínek málokdy tuší, co je před i během porodu čeká. A právě přednáška by mohla rodičům poradit, jak se na příchod miminka na svět mohou připravit.

„Na přednášce začínáme předáváním potřebných informací vztahujících se k problematice těhotenství, otcovství, porodu, šestinedělí, výběru porodnice, také upozorňujeme na možnosti tlumení bolesti i na problémy, s nimiž se mohou během těhotenství a porodu setkat,“ řekla staniční sestra gynekologického oddělení nemocnice Zdeňka Svobodová. Posluchačům poradí také lékař specialista a porodní asistentka, která budoucím maminkám poradí, jak nejlépe se na hladký porod připravit.

„Budoucí rodiče se například dozvědí, jak rozpoznat čas, kdy vyrazit do porodnice a jak asi bude porod probíhat,“ uvedla staniční sestra. Na programu jsou také videozáznamy o průběhu těhotenství a porodu, klasických, i netradičních ve vodě. Předporodních kurzů a cvičení uspořádal zdravotnický tým Zdeňky Svobodové od roku 1993již přes osmdesát. Poradil více než sedmi stům nastávajícím rodičům.