Lavičky záměrně nejsou příliš pohodlné, aby sloužily jen ke kratšímu posezení. Původně zde bylo navrhováno pohodlnější posezení s opěradly, ale členové evangelické církve prosadili lavičky bez opěradel, aby se před kostelem nezačaly shromažďovat pochybné existence, například alkoholici.

Při jednáních s úřady evangelíci argumentovali, že už v minulosti se park stal oblíbeným místem lelkující omladiny a bezdomovců, kteří zde popíjejí alkohol. Obávali se, že příliš komfortní lavičky je do parku budou lákat v ještě větším množství. Také měli obavy, že lavičky brzy zničí. Jejich žádosti rada města Krnova vyhověla, takže dnešní lavičky bez opěradel zvou jen ke kratšímu posezení, a ne k celodennímu zevlování. Navíc došlo ke zprůhlednění parku odstraněním staré zeleně a výstavbou nových chodníků.

Atmosféru v parku a složení jeho návštěvníků by také měla zlepšit vyhláška omezující popíjení alkoholu na vybraných veřejných prostranstvích. Park u evangelického kostela totiž patří do zóny, kde je pití alkoholu přestupkem, což by mělo odradit problémové občany od pobytu zde.

Letošní úprava parku přijde městský rozpočet na 550 tisíc korun, takže spolu s loňskými 350 tisíci korunami celková rekonstrukce stála 900 tisíc korun. Rekonstrukce parku začala loni zásahy do zeleně. Došlo k vykácení dvacítky nekvalitních a neperspektivních stromů, pak zde byly vysazeny lípy, okrasné jabloně, keře a živý plot. Letos navázalo budování nových chodníků, vydláždění zálivů pro lavičky a založení nového trávníku.

„Nový mobiliář zahrnuje jedenáct laviček bez opěradel a dva odpadkové koše,“ uvedl Dušan Martiník z odboru životního prostředí krnovské radnice.