Jsou zváni zájemci o členství ve skautském oddíle i ti, kteří se chtějí něco dozvědět o skautingu. A třeba i to, co Krnovská trojka zažila o prázdninách na táboře. Na malebném tábořišti v krajině hlubokých lesů a rybníků nedaleko Jindřichova Hradce.

TÁBOR INDIÁNSKÝCH DOVEDNOSTÍ

Čtrnáctidenní skautský tábor v jižních Čechách byl plný zážitků a indiánských dovedností. Dobrodružství prožilo třiatřicet táborníků z řad Lišek, Jestřábů a Bukanýrů.

Táborníci se učili lesní moudrosti od nejslavnějších severoamerických indiánů, takže už znají jména jako Sapiah, Geronimo, Tecumseh nebo Sedící Býk. Dozvěděli se od nich, jak žít a přežít v přírodě, jak se v ní neztratit, jak rozdělat oheň i bez sirek či jak si uvařit oběd jen z přírodních surovin.

Účastníci byli rozděleni do kmenů, které se po celý tábor utkávaly v nejrůznějších hrách a soutěžích na souši i na vodě. Na souši to byla například indiánská olympiáda, lukostřelba či turnaj v lakrosu, ale také tradiční indiánský souboj muh-mohwa, který cvičí především hbitost, obratnost a postřeh. Na rybníce to byl závod v plavbě na pramicích na tříkilometrové trase, ve kterém se prokázala týmová spolupráce a vytrvalost. V pravidlech byly i menší souboje, jejichž cílem bylo dostat soupeře z lodě do vody.

Kromě pravidelných návštěv rybníka se konal i celodenní pěší výlet s návštěvou tajuplného podzemí ve Strmilově. Účastníci měli možnost si splnit 13 bobříků a skautské výzvy. Tři vybraní starší skauti úspěšně absolvovali náročný noční výsadek. Ocitli se uprostřed noci v neznámé oblasti a měli za úkol se do úsvitu vrátit do tábora. Celý tábor byl zakončen slavnostním táborovým ohněm, cestou ke starému náčelníkovi a nalezením zlatého pokladu.

Dva týdny naplněné zážitky pod modrou oblohou utekly jako voda, stejně jako letní prázdniny.