Turisté, kteří v nejbližších týdnech plánují výlet na Praděd, budou muset šest kilometrů z Hvězdy a Ovčárnou šlapat pěšky. Musí počítat s tím, že je nahoře budou místo vytopených restaurací vítat maximálně výdejní okénka.

Noční honička začala v polských Hlubčicích a skončila v Krnově na Městské ulici.
OBRAZEM: Kradené auto, drogy. Policejní honička přijela z Polska do Krnova

A že autobusy nepojedou ani dolů na Hvězdu. V souvislosti s vládním opatřením kvůli koronaviru nařídil hejtman Ivo Vondrák od soboty 24. října až do ukončení nouzového stavu přerušit autobusovou dopravu v této části Jeseníků.

Únavná situace

„Čísla o narůstajícím počtu nakažených jsou hrozivá. Je proto bezpodmínečně nutné dodržovat vládní nařízení a dělat vše pro to, abychom nárůst nemocných zastavili. I když nám to znepříjemňuje život a všichni jsme už z celé situace velmi unavení. Věřím, že to pochopíte,“ uvedl hejtman Ivo Vondrák.

Moravskoslezský kraj jako objednavatel služeb autobusového dopravce není v tomto úseku schopen garantovat přepravu cestujících tak, aby byla v současné epidemiologické situaci bezpečná.

Zastupitel Města Albrechtic Zdeněk Veselý si na zasedání zastupitelstva ve středu 21. října odmítal nasadit roušku. Nakonec zasáhla policie.
Konflikt mezi zastupiteli na Krnovsku! Jeden odmítl roušku, dorazila i policie

„Turistické linky z Hvězdy na Ovčárnu jsou velmi oblíbené. Autobusy i za normální situace tu jezdí plné. A to jsme u dopravců už objednali maximální možný počet spojů. Je úplně běžné, že během víkendu nebo o prázdninách tu čeká na autobusové zastávce i 500 cestujících. Nemůžeme dopustit tak velkou koncentraci lidí v uzavřeném prostoru autobusu ani na nástupišti. Navíc když cestují déle než 15 minut bez možnosti doumetrového odstupu,“ vysvětlil opatření náměstek hejtmana pro dopravu Jakub Unucka.

„Podnikatelům na ‚kopci‘ se omlouváme za další komplikace. Všem přejeme hodně zdraví,“ uzavřel Jakub Unucka.

Není povodeň jako povodeň. V srpnu lichnovské poldry zůstaly suché, v říjnu se zaplnily vodou.
Povodně v Lichnově na Bruntálsku rychle odnáší půdu. Odlesněné svahy degradují