K vypuštění nejoblíbenějšího rybářského revíru Krnovska došlo v srpnu 2005. Krnovská organizace Českého rybářského svazu musela rybník zlovit a vypustit vodu kvůli poničené hrázi. Až později se ukázalo, že rybník není oficiálně veden jako vodní plocha, takže v podstatě byl desítky let provozován na černo.

Příznivce Petrova cechu z Krnova navíc vylekal záměr vybudování golfového hřiště v okolí rybníku. Rybáři se obávali, aby se z rybníka nestalo jezírko na golfovém hřišti, ale nakonec se jim podařilo přesvědčit zastupitele, že více než dva tisíce rybářů z Krnovska mají o tento revír vážný zájem. Prodej pozemku byl přislíben místní organizaci rybářského svazu.

Rybáři museli sehnat dostatek financí na projekt a opravy. Jednali nejen s projektantem, ale také odborníky z Povodí Odry, životního prostředí a dalších oborů. „Víme, že je to dlouhá doba, co došlo k vypuštění rybníku. Na druhou stranu jsme dělali maximum pro to, aby byl revír opraven. Jenže jednání s úřady byly náročné. Naštěstí doposud bezproblémové. V projektu se musely před pár dny udělat drobné úpravy, aby vodní nádrž splňovala i bezpečnostní prvky. Nyní bude vše předloženo stavebnímu úřadu ke schválení,“ sdělil Jiří Albrecht, předseda krnovské organizace ČRS.

Práce na oblíbené rybářské lokalitě snad začnou ještě letos. „Pokud stavební úřad neshledá na projektové dokumentaci žádné nedostatky, tak by se mělo již letos začít s přípravnými pracemi. Chtěli bychom zbourat starý požerák. V příštím roce budeme pokračovat na opravě hráze, odbahnění a rozšíření dna vodní nádrže. Práce budou dle odhadů trvat několik měsíců. Poté by mohlo dojít ke zkušebnímu napuštění. V případě, že bude vše v pořádku a stavba bude zkolaudována, tak nám bude umožněn odkup pozemku a budou do vody vysazeny ryby. Lovit se pravděpodobně bude až v roce 2009. Celkové náklady na opravu nádrže a odkup pozemku se budou pohybovat okolo jednoho miliónu tři sta tisíc korun,“ doplnil Jürgen Greipel, hospodář krnovské organizace Českého rybářského svazu.