Když krnovský redaktor Fidel Kuba napsal ve vydání na začátku srpna článek o tom, že byla zprovozněná a nově osvícená kašna v parku ve Smetanových sadech, spustila se řada nevole ze strany čtenářů, kteří poukazovali na katastrofální úpravu zeleně v celém parku a nevzhledný stav kašen.

V diskuzi na internetové stránce se objevili vesměs negativní názory na současný stav. „Nejsem proti tomu, že se dělají úpravy parku, ale myslím, že dříve se měly peníze investovat do úprav cest a bezbariérových chodníků a pak teprve se věnovat úpravě parku. Mimochodem prostor před poliklinikou mi připadá jako parkoviště. Proč tam není žádná zeleň," sdělila své pocity čtenářka Jarmila.

Stejný názor prezentoval i diskutér Pepa: „To je park? Vždyť park před gymnáziem vždy vypadal klidně, jelikož zde rostly především nádherné stromy, bujná vegetace a krásná tráva, teď je tomu jinak."

Stejný názor sdílel i diskutér, který se podepsal pod pseudonymem Čtenář: „Nechci kritizovat, kašny vypadají sice elegantně ale co ta zeleň, ten nepořádek všude okolo, mě se to prostě nějak pořád nezdá. Nedovedu si představit tu finální podobu."

Během následujícího týdne se však situace má změnit. Obnova Smetanových sadů totiž vstupuje do další etapy, která je zaměřena především na obnovu místní vegetace. „Zahrnovat bude kácení nemocných stromů, odstraňování vzrostlých a nevzhledných keřů, srovnání terénu a regeneraci stávajících trávníků. Velkým krokem bude i položení nového kobercového trávníku," uvedl Dušan Martiník z odboru životního prostředí.

Smetanovy sady procházejí od loňského června zásadní rekonstrukcí. Stavební práce za téměř pětadvacet milionů korun, které jsou až na závlahové systémy hotové, zahrnovaly obnovu komunikací, úpravy významných míst v parku, obměnu laviček, odpadkových košů a dalšího mobiliáře, instalaci nového veřejného osvětlení, vodovodních přípojek, šachet, fontány a také vybudování dvou dětských hřišť.

„Práce na rekonstrukci parkové zeleně budou tedy brzo zahájeny přípravami ploch pro pokládání kobercových trávníků v místech, kde bude instalován zcela nový a ojedinělý automatický závlahový systém, aby firma pracující v sadech mohla celé dílo dokončit," dodal Dušan Martiník z odboru životního prostředí.

Občané si tak na finální podobu parku ještě pár měsíců budou muset počkat. Dle předpokladů by měly práce probíhat do konce letošního roku.