Podle aktuálních informací se stavařům na koupališti daří dodržovat harmonogram prací a termíny dokončení ani otevření pro veřejnost nejsou v zásadním ohrožení. Nové koupaliště by mohlo přivítat první letošní návštěvníky během prázdnin.

„Byla už dokončena železobetonová konstrukce bazénu. Firma dělá vše pro to, aby termín dodržela, a její pracovníci, pokud to technologické procesy vyžadují, pracují i o sobotách,“ uvedla Taťána Koláriková z odboru veřejných zakázek krnovské radnice.

Krnovské koupaliště před rekonstrukcí:

NOVÉ STROMY I HŘIŠTĚ

Kromě stavebních prací, které provádí firma Rakord, město připravuje v areálu koupaliště také výsadbu stromů a nové dětské hřiště. Plné ruce práce má také správce sportoviště, společnost Technické služby Krnov.

Už stihli opravit chodník k pokladnám, natírají fasády a připravují nové oplocení. V prostoru krnovského oupaliště se také už brzy započnou vrtné práce pro hydrogeologický průzkum.

Ten je nutné provést dřív, než v této lokalitě začnou projektanti navrhovat budovu nového krytého bazénu. V letošním roce je na tyto přípravné práce v městském rozpočtu 400 tisíc korun.