Policisté v těchto dnech intenzivně prověřují případ protiprávního jednání majetkového charakteru ze strany neznámého pachatele, který v polovině měsíce dubna pod záminkou zhodnocení financí oslovil 51letého muže z Bruntálska a podvodným jednáním z něj vylákal finanční prostředky ve výši 328 tisíc korun!

„Na základě podaného oznámení poškozeného a následným vyšetřováním bylo zjištěno, že přes sociální síť Facebook byl shora uvedený 51letý muž osloven reklamní nabídkou, kterou otevřel a následně vyplnil jistý formulář v internetovém prohlížeči Google Chrome. Tam uvedl své osobní údaje, telefonní číslo i svou e-mailovou adresu. Po nějaké době se mu telefonicky ozvala neznámá žena, která s ním zkonzultovala všechny náležitosti a pod záminkou získání kryptoměny jej navedla ke stažení a k otevření programu AnyDesk, který posloužil k přihlášení se do svého internetového bankovnictví,“ uvedl policejní mluvčí René Černohorský.

Tímto měli pachatelé vzdálený přístup k počítači poškozeného muže a také k jeho bankovnímu účtu, z něhož mu promptně vyluxovali desítky tisíc korun. Poškozený byl ještě tak naivní, že bankovní transakce potvrzoval ve svém mobilu v domnění, že se pro jeho osobu provádí nákup kryptoměn. Suma sumárum, na různé bankovní účty v zahraničí odeslal finanční hotovost v celkové výši 328 tisíc korun.

„Do současné chvíle mu nebyly žádné kryptoměny připsány na účet, nebyly mu ani navráceny jeho finanční prostředky a vidina jeho investování do kryptoměn skončila přečinem podvodu ze strany neznámého pachatele,“ upřesnil Černohorský.

Takže asi tolik k investicím do kryptoměn. Zbývá dodat, že celá záležitost je nadále v gesci rýmařovských policistů a bruntálských kriminalistů.