Napálení zákazníci přišli dosud o desítky tisíc korun. Například osmnáct tisíc korun pozbyl muž z Moravy, který si před časem prostřednictvím inzertního portálu objednal čtyři vstupenky na mistrovství světa v hokeji. Podle domluvy za ně zaplatil 12 tisíc korun, lístky mu pak přišly na e-mail.

Poté, co mu prodejkyně nabídla další dvě vstupenky, poslal jí na účet další peníze. „Po provedené platbě s ním však přestala komunikovat. Kvůli podezření, že se stal obětí podvodu, se obrátil na policisty. Ti zjistili, že vstupenky jsou padělané. Podvedený muž škodu vyčíslil na 18 tisíc korun,“ uvedli policisté, kteří doporučují pouze oficiální prodejní místa.

Hostem podcastu Ostravské ozvěny byla vedoucí organizačního týmu Mistrovství světa v ledním hokeji pro Ostravu Irena Šašková, moderuje Kateřina Součková, 3. května 2024, Ostrava.
Irena Šašková: pohled do zákulisí příprav MS v ledním hokeji v Ostravě

„Pokud koupíte vstupenku z neoficiálního zdroje, například přes inzerát, s vysokou mírou pravděpodobnosti se na vytoužený zápas nedostanete. Předprodeje často fungují tak, že je jedna vstupenka prodána vícekrát nebo je prodán padělek. Mimo oficiální zdroje tedy rozhodně nákup nedoporučujeme. Oficiální informace k prodeji vstupenek jsou k dispozici na webových stránkách 2024.iihfworlds.com/vstupenky, kde najdete přehledný rozcestník, který vás dostane na stránky oficiálních prodejců vstupenek Ticketportal a Ticketmaster,“ radí policisté.

Mobilní stanice

Falešné vstupenky mohou být nabízeny i přímo před stadiony. Pokud si někdo takový lístek pořídí, a nebude vpuštěn na stadion, může se obrátit na mobilní policejní pracoviště. Ta budou u obou stadionů v Ostravě i Praze.

Nově otevřené krematorium zvířat Ostrava, 3. května 2024, Ostrava.
První zvířecí krematorium v kraji. Takto probíhá poslední rozloučení s mazlíčky

„Pokud jste byli podvedeni a na místě zjistili, že je vaše vstupenka neplatná, vyhledejte přímo před arénou pracoviště Policie České republiky. V Praze i v Ostravě najdete naše mobilní kanceláře v těsné blízkosti hlavních vstupů. Bezprostředním oznámením můžete zabránit pachateli v dalších podvodech,“ sdělili ochránci zákona. Policie také kontaktovala ambasády, které informovala o svých opatřeních a doporučeních pro zahraniční fanoušky.

V rámci ostravské části šampionátu se počítá s velkou „invazí“ slovenských a polských fanoušků, jejichž týmy v Ostravě hrají. „Očekáváme velké množství fanoušků z těchto zemí,“ potvrdil ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel.

Ilustrační foto.
Za nájem platily svými těly. Kuplířka z Ostravy poskytla azyl dívkám na útěku

Během jednoho hracího dne bude v Ostravě i v Praze nasazeno na 1200 policistů, kteří se na šampionát dlouho připravovali a nacvičovali různé situace. „Simulovali jsme různé situace, od hromadného narušení veřejného pořádku, nástražného výbušného systému, úniku chemické látky až po problematiku aktivního útočníka,“ zmínil Tomáš Lerch, první náměstek policejního prezidenta.