Na sklonku roku se řidiči při jízdách po našem regionu a jeho nejbližším okolí setkají s několika různými dopravními omezeními. Ač nejsou veliká, je třeba dát nohu z plynu a projíždět opatrně.

S prácemi na silnicích je nutno počítat v Bílčicích, Malých Heralticích, Břidličné a Bruntále. Rekonstrukce na silnicích prvních tříd si nevyžádaly žádné objízdné trasy.

Nyní probíhají, i když s menší pauzou, opravy v Bílčicích. Obcí vede hlavní tah z Olomouce na Opavu. Na třísetmetrovém úseku čistí a zpevňují svah, řidiči se musí připravit na omezení rychlosti a menší zpoždění. V prosinci dělníci práce načas ukončili.

„Stavba je na zimní období přerušena. Provoz je momentálně bez omezení. Obnova prací začíná na jaře, tak jak povětrnostní podmínky dovolí,“ řekl Oldřich Surý z odboru dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. Práce v Bílčicích mají skončit 31. května následujícího roku.

Ve směru na Opavu

Za Krnovem směrem na Opavu brzdila dopravu ještě v tento měsíc dvě půlkilometrová omezení v Úvalně a ve Skrochovicích. Nutná byla omezení kvůli opravě povrchu vozovky. V obou obcích řídil dopravu jedním jízdním pruhem semafor. „Rekonstrukce povrchů na těchto silnicích první třídy jsou dokončeny, doprava probíhá bez omezení,“ uvedl Oldřich Surý.

S dopravní značkou upozorňující na práce na silnici se automobilisté setkali tento měsíc i v obci Malé Heraltice ve směru z Bruntálu na Opavu. I tam probíhala oprava povrchu vozovky, provoz řídil semafor. Rekonstrukce skončila, provoz funguje nyní bez omezení.

Co se týká plánů oprav pro rok 2012, krajskému úřadu oznámili zatím pouze opravu mostu v obci Lomnice u Rýmařova. „Oprava by probíhala za částečné uzavírky, provoz světelného signalizačního zařízení doposud nebyl potvrzen. Záleží na přidělení finančních prostředků,“ uvedl k plánované opravě Oldřich Surý.

Silnice nižších tříd

Co se týká rekonstrukcí silnic druhých a třetích tříd, rozhodnutí vydávají vždy příslušné městské úřady.

Do konce roku by měla skončit rekonstrukce mostu přes potok Polička v Břidličné. Most byl v havarijním stavu. Jízdní pruhy jsou zúžené kvůli zajištění bezpečnosti dopravy, hotovo má být do konce letošního kalendářního roku.

Už od srpna je zcela uzavřena místní komunikace Partyzánské ulice v Bruntále. Stále není možné projet úsek mezi křižovatkami Partyzánské ulice s ulicemi Požárníků a Revoluční. V plánu měli dělníci nejen opravu povrchu vozovky, ale i obnovu kanalizace a vodovodního řadu. Práce, probíhající ve třech etapách, by měly skončit do 31. prosince.

„Z ostatních silnic hlásili jen úplnou uzavírku silnice v úseku Světlá Hora Stará Voda z důvodu rekonstrukce mostu přes Starý potok v obci Světlá Hora. Uzavírka trvá od 20. prosince do 31. května 2012,“ dodal Surý.