Hornobenešovská Sýrárna U Veselé kozy sídlí v Partyzánské ulici. Je jediným zástupcem Moravskoslezského kraje v celorepublikovém projektu ministerstva zemědělství Poznej svého farmáře.

Kromě prohlídky hospodaření na farmě mohou lidé v sobotu 18. července ochutnat i koupit farmářské výrobky přímo od zemědělce. Farmářské trhy se v Horním Benešově otevírají již v dopoledne. Návštěvníci se mohou těšit na pestrý výběr kozích a kravských sýrů, jogurtů, tvarohů, masa, domácího pečiva, koláčů, ovoce či zeleniny.

Na farmě se zájemci neseznámí pouze s jedním dodavatelem, ale s řadou farmářů z blízkého okolí. V areálu farmy organizátoři postaví několik stánků nabízejících a propagujících zdravé místní výrobky.

„Velice si vážím, že jsme právě my mezi vyvolenými, kteří se mohou předvést. Je to dobrá reklama nejen pro Horní Benešov, ale také pro bruntálský okres a celý kraj," řekl Ivan Němeček. Kozí výrobky jsou velmi vhodné pro osoby stižené zákeřnou rakovinou.

Hojně je konzumují lidé, které sužují alergie na kravské mléko a jeho produkty. Vstup na farmu bude v sobotu lidem umožněn bez jakéhokoliv vstupného.

Farma U Veselé kozy se začala rozrůstat v prostorách bývalého zahradnictví. „Zahradničení jsem se věnoval dlouhá léta, ale bohužel kvůli nevýhodně nastaveným podmínkám zemědělčení postupně přestalo prosperovat a musel jsem přemýšlet co dál, čím se budu živit," uvedl ke svým začátkům hornobenešovský chovatel.

Jeho tipem na pochoutku z jeho farmy je sýr typu Haloumi na grilování, který se neroztéká.