Tipnul jsem si, že to bude Jan Fischer.

Ale jedna věc je kdo volby asi vyhraje a druhá věc, komu by člověk dal nejraději svůj hlas. A já začal přemýšlet o tom, zda je dobré podpořit svým hlasem kandidáta, který pravděpodobně nevyhraje, a nebo podpořit jednoho z pravděpodobných vítězů, a to jen proto, aby se náhodou vítězem nestal někdo jiný, kdo už mi sympatický není.

Dát hlas tomu, koho osobnost se mi zdá nejvhodnější na místo prvního muže této země, jehož program, politika a dosavadní postoje jsou mi nejbližší? A nebo volit někoho, kdo má větší šanci na vítězství, a podpořit ho hlavně proto, aby se do finále nedostal někdo, kdo by byl podle mne v úřadu prezidenta naprosto nepřijatelný?

Volit podle srdce a nebo podle rozumu?

Je to dilema každých voleb. Komu dát svůj hlas. Volit někoho a nebo proti někomu. A obecně: jednat tak, jak mi velí nejlepší vědomí a svědomí a nebo co mi radí rozum? S podobnou otázkou se člověk občas setkává.

Až budou prezidentské volby, poprvé volím podle toho, co si myslím, že je skutečně to nejlepší, za čím jsem ochoten si stát. A v duchu doufám, že ve druhém kole ještě dostane rozum příležitost.