"Deset jednotek hasičů zasahovalo v pondělí večer u požáru haly o půdorysu 50 x 20 metrů s uskladněnou slámou v Osoblaze (okres Bruntál). Hala se nechává dohořet pod dohledem hasičů, předpoklad dohoření je zhruba k úternímu poledni," uvedl k události v pondělí ráno mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Majitel odhaduje škodu na 1,2 milionu korun. "Uchráněné hodnoty na majetku (především druhá hala) jdou také do statisíců korun. Požár se dosud obešel bez zranění, příčina jeho vzniku je v šetření," dodává mluvčí Kůdela.

Informaci o požáru haly dostalo operační středisko hasičů v pondělí před půl sedmou večerní. Do Osoblahy vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic Bruntál a Krnov, společně s nimi osm jednotek dobrovolných hasičů – Osoblaha, Bruntál, Krnov, Město Albrechtice, Vrbno pod Pradědem, Jindřichov, Brumovice a Slezské Rudoltice.

"Hasiči dostali oheň pod kontrolu během několika minut a úspěšně se jim podařilo ochlazovat sousední halu, na níž nakonec oheň nepřeskočil. Mezi objekty proto také pořezali stromy a keře. Vzhledem k charakteru požáru se dohodli s majitelem na kontrolované dohoření slámy, když se zde během noci a úterního rána střídaly v dohledu tři jednotky dobrovolných hasičů. Sláma by mohla dohořet kolem úterního poledne," popsal závěrem Kůdela.