Dívčí Hrad Vše si tak mohl přečíst a prohlédnout v úterý 7. února 2012. Poustevník Marek Volný si tak užívá chvíle své slávy.

Dostal se na titulní stranu, kde se často například objevuje známý zpěvák Karel Gott. „Jsem na titulní straně! Tam přece bývá Karel Gott,“ překvapeně zmínil Marek Volný, který o svůj domov přišel během roku 2008, kdy mu majitel bytu neposkytl náhradní ubytování. Poustevník tak v současné době přebývá v objektu bývalé vodárny v Dívčím Hradě. Místní občané jsou zcela překvapení z reportáže zpracované na titulní straně regionálního tisku.

V obchodě tak byly noviny už celé odpoledne vyprodané. „Vůbec jsem nevěděla, co všechno Marek prožil. Dozvěděla jsem se to až z novin,“ zmínila místní občanka Marika Slobodová.

O Marka Volného se pravidelně stará Polyxenie Čandasová, která je dcerou nejstarší občanky ČR. „Pomáháme Markovi během celého roku. Dáváme mu pitnou vodu. Kdykoliv k nám může přijít na čaj a ohřát se. Maminka Evangelia se mě každé ráno ptá, jestli jsem viděla Marka. Má o něj starost, aby v těch mrazech neumrzl. Kolikrát mě posílá, abych mu odnesla polévku na zahřátí, protože té je vždycky dost,“ dodala Polyxenie Čandasová, které s její maminkou není lhostejné, jak poustevník žije.

Marek Volný je sice bez domova, ale má také srdce a nezaslouží si, aby byl přehlížen. Určitě se mu snažme pomoci přežít.

RADEK VRÁBLÍK, ZDENKA SPURNÁ