Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Potřebují už dvojnásobek psychiatrické péče než dříve

V regionu Krnovska se v poslední době dramaticky zvýšila potřeba psychiatrické péče. Proto Krnovská nemocnice otevřela novou psychiatrickou ambulanci.

21.4.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Petr Šimr

Krnovská nemocnice neboli Sdružené zdravotnické zařízení Krnov v těchto dnech představila novou psychiatrickou ambulanci. Ta bude vítanou pomocí v systému psychiatrické péče pro celý okres Bruntál.

Její potřeba se v poslední době dramaticky zvýšila téměř na dvojnásobek. Ambulance přijímá nové pacienty a má minimální čekací lhůty, pro pacienty tedy není problém se objednat v reálném čase, kdy je trápí nějaký aktuální problém.

Jen pro dospělé

„Ambulance slouží pro všeobecnou psychiatrii a psychosomatickou medicínu a zajišťuje také konzultační péči o hospitalizované pacienty se somatickými chorobami. Prozatím je určena jen pro dospělé pacienty," uvedl ředitel krnovské nemocnice Ladislav Václavec.

Výhodou nové ambulance je spolupráce a navazující páče s blízkou Psychiatrickou nemocnicí v Opavě nebo také s domovy důchodců, ústavy sociální péče a se zařízeními chráněného bydlení.

Fobie, demence, obsese, schizofrenie

Krnovská nemocnice pomůže pacientům zvládat obtíže při onemocněních, jako jsou schizofrenie, poruchy nálady, obsese, fobie, psychické poruchy v důsledku onemocnění mozku včetně demencí, mentální retardace či závislosti.

Může jít také o stavy vyvolané účinkem psychoaktivních látek.

„Zabývat se budeme také akutní reakcí na stres, poruchami přizpůsobení, poruchami spánku, neurotickými poruchami, či posttraumatickými stresovými poruchami, vyjmenovává vedoucí lékařka psychiatrické ambulance Dominika Procházková.

„V psychosomatické medicíně nám půjde o spoluúčast psychiatra na léčbě somatických onemocnění, kde můžeme formou správně zvolených léků příznivě zasáhnout do vegetativního, imunitního a endokrinního systému. Současně se chceme zaměřit i na léčbu psychických následků tělesných onemocnění," dodává doktorka Procházková.

Ordinační hodiny

Ordinační hodiny nové psychiatrické ambulance jsou momentálně pondělí, úterý a čtvrtek vždy od 12 do 18 hodin. Telefonicky se lze objednávat v ordinačních hodinách. V případě zájmu je nemocnice připravena ordinační hodiny psychiatrů ještě rozšířit.

Autor: František Kuba

21.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ivo Vondrák.

ON-LINE rozhovor s Ivo Vondrákem, hejtmanem a krajským lídrem ANO 2011

Ve středu budou stávkovat praktičtí lékaři a lékárny.
11

Chystáte se ve středu ke svému lékaři? Nechoďte, bude zavřeno

Lesní bar získal cenu kraje

Vyhlášení prvního ročníku soutěže Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje se konalo minulý čtvrtek večer v olomouckém arcibiskupském paláci.

Vocelka děkoval Aulehlovi

Vernisáž otevřela výstavu fotografií Tomáše Vocelky. Tento krnovský rodák stál u počátků Regionu. Obdivuje práci krnovského fotografa Gustava Aulehly.

POZNÁMKA FIDELA KUBY: Co je to zázrak?

Polští a čeští katolíci hledají důvody k modlitbě i v historii. Sledují hlavně výročí zázraků.

Proč Krnovsko potřebuje přehradu, a Olomouc ne?

Ministr zemědělství Marian Jurečka vysvětlil, proč lze Olomouc chránit před povodněmi i bez přehrady, zatímco Krnovsko a Opavsko se bez heřminovské přehrady neobejdou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení