Potápěčský klub Bruntál vznikl 5. listopadu 1975 a to znamená, že příští rok vstoupí již do čtyřicátého roku své existence. Kdo byli ti lidé, kteří byli u založení klubu, a jak to vlastně všechno začalo?

„Začínali jsme jako čistí amatéři, kteří se, dá se říct, zbláznili do potápění. Jezdívali jsme třeba na Šífry u Svobodných Heřmanic, na jezírka v okolí Bruntálu, dokonce se nám podařilo vyjet do bývalé Jugoslávie," vzpomínal Miloslav Střelec, zakladatel a též dnešní předseda bruntálského potápěčského klubu.

Bruntálští potápěči se věnovali taktéž vodnímu lyžování, za nímž jezdili do sousedního Polska, i sjezdům všech možných divokých řek.

Z Potápěčského klubu se časem vydělila Vodní záchranná služba, která zajišťuje bezpečnost na přehradě Slezská Harta. „Jsme nezisková organizace, proto přivítáme každého sponzora, který by mohl bezpečnost na přehradě materiálně či finančně pokrýt. Budeme rádi za každou korunu, kterou věnujete na číslo účtu 107-4137770207/0100," žádal veřejnost Miloslav Střelec.

Vodní záchranná služba zároveň hledá nové členy. „Pokud by se někdo rozhodl nezištně vstoupit, může zavolat přímo na můj mobilní telefon, jeho číslo je 602 738 749," vyzval Střelec.

Zároveň připomněl členy Potápěčského klubu Bruntál 
z roku 1975. Na historické fotografii lze spatřit Střelce a další zakladatele Zdeňka Novotného a Zdenka Gudricha, členy Jaroslava Střelce, Hanu Vencovskou, Zdenka Mecu, Ladislava Olšinu, Jana Strádala, Janu Gudrichovou, Milana Přikryla, Petra Horkého, Ondřeje Tofana i člena Mičulku, jemuž přezdívali Plachťák.

První potápěčský klub Bruntál, seznam jeho členů najdete v článku vedle fotografie. Snímek je z roku 1975.