Poprvé v životě se mají lidé se sníženou mobilitou možnost podívat až na samotný vrcholek Pradědu už tento čtvrtek 24. května. Další autobusy provozovatel vyšle až na prostranství před vysílačem Praděd 14. června a poté už jen po letních prázdninách 25. září a naposledy 9. října. Autobus pojede po trase z Karlovy Studánky na dolní parkoviště přes Malou Morávku a stanici Hvězda na točnu na Ovčárně a odtamtud na Praděd.

Pro některé turisty se sníženou mobilitou je to možná první šance v životě, kterak se dostat na nejvyšší vrcholek Moravy a Slezska v nadmořské výšce 1492 metrů, případně také ještě výše, pokud vyjedou rovněž výtahem na vyhlídkovou věž.

Autobus je určen výlučně pro ty se sníženou mobilitou nebo dalším zdravotním postižením, kteří se mohou prokázat průkazem ZP, ZTP nebo ZTP/P, samozřejmě také pro jejich nutný doprovod. Senzační je, že Veolia Transport Morava rozhodla o tom, že držitelům průkazů ZTP a ZTP/P poskytne službu zcela zdarma. Protože není midibus nafukovací, je lepší si v něm zarezervovat místo předem po telefonu.