Vykonává evropskou dobrovolnou službu, která umožňuje lidem ve věku od 18 do 30 let zapojit se do projektů zemí Evropské unie i dalších partnerských zemí. Dobrovolníci mají zaplacenou dopravu z místa bydliště, ubytování a mohu též využívat bezplatně veřejnou dopravu, zdravotního pojištění a jazykové kurzy.

Natalia Piaszczyk působí v Bruntále deset měsíců od loňského 6. listopadu a bude zde až do letošního 9. září. Pobyt ve městě si velice pochvaluje. V informačním centru pomáhá s organizačními záležitostmi, sama pořádá jazykové kurzy polštiny a angličtiny pro veřejnost, ale i přednášky na téma Evropské dobrovolnické služby ve středních školách.

„Přijít může každý, mladý i starší. Dotazů na cestování po Evropě je více než dost," řekla Natalia Piaszczyk z polského Olsztyna.

V kurzech se její studenti nejen hodně naučí, společně se též pobaví. „Na možnost vycestovat do Bruntálu mě upozornila kamarádka. Neměla jsem v Polsku práci, přišlo mi to jako skvělá šance," uvedla čtyřiadvacetiletá slečna. Bydlí v bruntálském hotelu v Krnovské ulici.

„Vaši lidé jsou více než skvělí. Moc mi pomáhají, vědí, že to pro mě není lehké. Učíme se vlastně všichni navzájem. A jestli mi chutná české pivo? Jistěže si jej ráda dopřeji," usmívala se Natalia.