Mimo jiné zajeli ke stanům ve Žďárském potoce mezi postižené či do stanoviště v Karlovicích. „Seznámili jsme mladé s činností městské policie. Ta je zřizována vyhláškou jednotlivých obcí. Není ozbrojeným sborem, lze ji definovat jako veřejnou stráž, jejíž veřejně prospěšnou činností je zajišťován klid a pořádek na území obce,“ podotknul bruntálský strážník Jaroslav Kolek.

Na městské policisty se může obrátit každý se žádostí o pomoc. „Strážníci jsou vždy povinni požadovanou pomoc poskytnout,“ upozornil Jaroslav Kolek. Při zákroku musí každý pokyny policistů uposlechnout, ať už jde o městské či státní policisty. Strážníci dětem vysvětlili, že se do jejich řád může hlásit každý, kdo je starší 21 let a je bezúhonný. K tomu musí být ještě tělesně a duševně způsobilý. Vstupem se stává zaměstnancem obce.

Dvouhodinová ukázka zahrnovala také ukázku výbavy a činnosti členů Horské služby. Stejně tak se prezentovali hasiči. Dětem se líbila tonfa i síť na odchyt psů. Zajímaly se rovněž o pokutové bloky.