Právě na začátku září policisté věnují zvýšenou pozornost problematice chodců, pro které přichystali akci Zebra s ústředním heslem Zebra se za tebe nerozhlédne.

V terénu potkají obyvatelé regionu policisty od 2. do 4. září mezi 7 a 8.30 hodinou, kdy děti chodí do školy. V úterý to bude konkrétně na ulici Dukelská v Bruntále u bazénu a v Krnově na ulici Dvořákův okruh. Ve středu v Lomnici u Rýmařova u základní školy a poslední den v Krnově na křižovatce u Hypernovy.

„Na těchto místech budeme v okrese Bruntál za preventivně informační skupinu spolu s dopravní policií dohlížet na přechody pro chodce a nejen školákům rozdávat rady, jak správně přejít vozovku, aniž by bylo ohroženo jejich zdraví nebo život spolu se zdravím a životem jiných účastníků provozu,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Tušková.

Na projektu Zebry se podílí Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra a Česká rada dětí a mládeže. „I letos budeme dohlížet především na děti školou povinné, kteří po zakončení prázdnin budou opět denně vyrážet ze svých domovů do školy přes cesty a přechody,“ doplnila mluvčí.