Výjimkou nebyli strážci zákona, kteří krev dávají běžně a pravidelně. Mezi jinými třeba policista Marek Opočenský, který krev daroval již pětačtyřicetkrát. Odběr u něj v pondělí ráno provedla zdravotní sestra Lenka Fridrišková.

„Neustále k nám chodívají noví dárci. Docházejí i velmi mladí lidé, což je pozitivní trend. Nesmírně si všech příchozích dárců vážíme a ráda bych jim tímto poděkovala,“ řekla Deníku vedoucí lékařka oddělení, primářka Ivana Krajsová.

„Policisté měli možnost svou aktivitou vyjádřit skutečnost, že slouží společnosti a občanům nejen v rámci svého povolání, ale že jsou ochotni darovat i mnohem víc a pomoci tak k záchraně zdraví a života i touto formou,“ dodala mluvčí bruntálských policistů Pavla Tušková.

Na transfuzní stanici v Bruntále se dostavilo 19. května téměř čtyřicet policistů z okresu Bruntál, z nichž čtyřiadvacet šlo darovat krev vůbec poprvé. „Policisté jsou pravidelnými dárci krve a na odběry chodí dle potřeby v průběhu celého roku. V současnosti evidujeme v rámci Moravskoslezského kraje 627 policistů a 43 občanských zaměstnanců, kteří darují krev,“ informovala Pavla Tušková.

Mezi muži zákona jsou i tací, kteří absolvovali odběrů celou řadu. „Bronzovou Jánského plaketu obdrželo 139 policistů a 8 občanští zaměstnanci, stříbrnou plaketu 127 policistů a 9 občanských zaměstnanců a zlatou plaketu 71 policistů a 5 občanských zaměstnanců,“ konkretizovala mluvčí a dodala: „Kromě toho jsou dva policisté držiteli zlatého kříže třetí třídy, jeden policista a občanský zaměstnanec držitelem zlatého kříže druhé třídy a jeden policista obdržel zlatý kříž první třídy, který se uděluje za více jak 160 odběrů.“