Měla za sebou patnáctikilometrový výlet, protože jejím domovem je ohrada vzdálené farmy. Pštrosice využila toho, že vichřice poškodila oplocení. Volně se pohybovala po bruntálskými ulicemi a přemýšlela kudy vyrazit dál po prohlídce hypermarketu.

Michaela Kosařová se zřejmě stala poslední krnovskou voličkou, protože vhodila lístek do urny v poslední minutě voleb.
Žena v Krnově k volbám sprintovala! Kvůli zpoždění vlaku to málem nestihla

Oznámení o výskytu pštrosa před Lidlem v Zeyerově ulici vyrazili policisté do akce. Zvíře se pohybovalo od Lidlu směrem na sídliště, přestože v té době zde byly ulice plné lidí. Policisté zajišťovali bezpečnost obyvatel tím, že pštrosí procházku začali směřovat do zahrádkářské kolonie. Kontaktovali veterináře, aby jim pomohl při odchytu. Jelikož veterinář byl zrovna zaneprázdněn, museli si policisté poradit sami.

Volby 2020 v Moravskoslezském kraji.
Toto jsou noví zastupitelé Moravskoslezského kraje. Podívejte se na ně!

"Zvíře bylo zahnáno do bezpečného prostoru, který z jedné strany zatarasili policisté vozidlem a z druhé strany jim poskytli místní zahrádkáři kus pletiva. Následně po konzultaci s odborníky byl použit policisty k zajištění zvířete taser, který pštrosa na chvíli paralyzoval. Policisté tohoto okamžiku využili a zvířeti svázali nohy a omezili prostorovou orientaci. Ulovené zvíře si v nezraněném stavu převzal majitel," uzavřela volební příběh pštrosa policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Vichřice zbořila ohradu, a pštrosice se vydala na patnáctikilometrový výlet do Bruntálu.Zdroj: PČR

Zahrádkářská výstava Slavnost jablka v krnovské restauraci Pod Věží, sobota 3. října 2020.
PODÍVEJTE SE: Sobota v Krnově patří i oslavám jablka. A ochutnávání je dovoleno!