Celou škálu netradičních a kuriózních případů šetřili v průběhu posledních dnů bruntálští městští policisté. Například ke kontejnerům u Základní školy a Městského osmiletého gymnázia na Školní ulici vyjeli, aby zachránili čtveřici psích nalezenců. Jednalo se o čtyři křížence, tři černé a jednoho s hnědou hlavičkou. Štěňátka strážníci naložili a odvezli do záchytné stanice na ulici Třída Práce. Dosud se o ně nikdo nepřihlásil. „Jde o výjimečný případ, jaký nepamatuji,“ řekl Deníku ředitel bruntálské městské policie Pavel Petr.

Jeho muži vyjížděli na výzvu hasičů také na Uhlířskou ulici, kde nešťastnou náhodou skončila žena středního věku uvězněná na balkoně. Vyšla věšet prádlo, a její malá dcera za ní zavřela dveře, ale nebyla schopna je už sama otevřít. Byt devětadvacetileté maminky byli nuceni hasiči otevřít násilím. S plošinou se k balkonu nedostali.

Jsou i tací, kteří zamknou svůj automobil, ale nechají klíče v zámku jeho dveří. To se podařilo ženě motoristce na ulici ČSA. Procházející svědkyně si klíčů v zámku vozidla všimla, a jelikož se obávala, že jej někdo vykradl, zavolala městské policisty. „Zjistili jsme, že do vozu nikdo nevniknul a že šlo spíše o nepozornost majitelky,“ uvedl Pavel Petr. Auto zamkli, vyhledali ženu a klíče jí předali.

Dráty vysokého napětí spadly jindy na chodník před kamenictví sídlící na Olomoucké ulici. Hrozilo nebezpečí, že někoho proud sežehne. Na místě se totiž zřítila zlámaná bříza, která s sebou dráty stáhla k zemi. Jelikož překážka bránila i silničnímu provozu, tentokrát zavolali naopak strážníci hasiče, kteří se jí lehce díky speciální technice zbavili.

Některá hlášení vážně pobaví

Zajímavá jsou i hlášení, která strážníci přijímají na své služebně na náměstí Míru v budově bývalé radnice. Například to z vlakového nádraží na Nádražní ulici: „Ve vestibulu je nějaká bláznivá ženská, stále se hrabe ve vlasech a něco hází na zem.“ Městští policisté zjistili, že jde o devětatřicetiletou obyvatelku Zátora Louček. Čekala na vlak ve směru na Krnov a měla řádně zakoupený lístek. O tom, že by se podivně hrabala ve vlasech, nic nevěděla.

Psa vysvobozovali strážníci na pokyn policistů na ulici Na Kopečku. Jeho páníček v bytě zemřel a osamělé zvíře mohlo policisty pokousat a zranit. „Pes se ukázal být naprosto krotký. Schovával se pod postel, takže ho po vyšetření případu a vyloučení násilné smrti majitele odchytili a umístili na ulici Třída Práce,“ doplnil ředitel Petr.