Akce policistů měla název Pochod přátelství a podpory. Pořádal se již podruhé. Každý účastník této akce přispěl do sbírky na pomoc třicetiletému muži z Vrbenska, který trpí svalovou dystrofií. Celkem se vybralo 19 tisíc korun.

„Pochod byl součástí oslav 15. výročí založení Územní skupiny číslo 220 IPA Město Albrechtice, zahájení proběhlo na zámku v Linhartovech, kde bylo pro účastníky připraveno krásné vystoupení dětí z Dětského domova Lichnov a Vrbno pod Pradědem,“ uvedl Roman Přeček, vedoucí Územní skupiny IPA Město Albrechtice.

Albrechtičtí policisté pojali oslavu svého výročí jako mezinárodní setkání přátelských skupin IPA. „Přijeli kolegové z Chorvatska, Maďarska, Slovenska, Polska,“ informoval Roman Přeček s tím, že pro hosty byla připravena exkurze v Integrovaném bezpečnostním centru v Ostravě.

„Seznámili se zde s chodem centra, zejména s tím, jak je organizován přenos informací mezi jednotlivými složkami integrovaného záchranného systému,“ doplnil vedoucí albrechtické územní skupiny.

IPA Mezinárodní policejní asociaceInternational Police Association (IPA), je největší světová organizace sdružující policisty jako jednotlivce. Byla založena v roce 1950 britským policejním úředníkem Arthurem Troopem, který chtěl najít způsob pro přátelství a mezinárodní spolupráci mezi policejní úředníky v činné službě či ve výslužbě bez rozdílu hodnosti, funkce, jazyka či rasy.