Na studenty zde čekalo šestnáct stanovišť, kde se mohli formou přednášek a diskusí dozvědět spoustu užitečných informací a rad z nejrůznějších oblastí. Témata byla skutečně rozmanitá – o lidské sexualitě například přednášel lékař krnovské nemocnice Petr Vlk, o sektách a rasismu Miroslav Hájek z bruntálské radnice a o vztazích ve škole Stanislav Toman ze společnosti Citadela.

Účastnici se také dozvěděli něco o zdravovědě, pohybových aktivitách, nebezpečí alkoholu a třeba i o moderních hrách pro zábavu a sblížení. „Příjemně mne překvapil zájem těch účastníků. Přitom se nedá říci, že by je něco zajímalo víc a něco méně. Opravdu je zajímalo všechno. Asi to s nimi nebude ještě tak zlé, jak se někdy tvrdí. Předpokládám, že po těch dobrých zkušenostech, bychom mohli akci pořádat každoročně a pravidelně“ řekl jeden z garantů celé akce Radim Rajl, který má na bruntálské radnici na starosti prevenci kriminality.

Zpestřením bylo vystoupení bubenické kapely The Crazy Drummers z Dětského domova ve Vrbně pod Pradědem. Dále se zde představila Střední škola služeb, která přichystala ukázku a ochutnávku míchaných nápojů.