Akce se uskutečnila v areálu Penzionu Mariana v Rudné pod Pradědem. „Uspořádali jsme zde pro kluky týdenní soustředění, aby se stmelil kolektiv a taky jako poděkování za uplynulou sezonu“ řekl trenér a policista Boček. Osvěžení v podobě ukázky policejní práce chlapci uvítali. Do Rudné za nimi dorazil několikačlenný tým strážců zákona.

Svou činnost například prezentovali kynologové z Okresního ředitelství policie ČR v Bruntále Alfréd Šouc s fenkou Ivery a Pavel Klohna se psem Yago. „Policisté se svými psy předvedli poslušnost, obranu na místě, obranu psovoda a zadržení pachatele,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Tušková. Cvičný rukáv, jenž se používá pro trénink psa na zadržení pachatele, si vyzkoušeli i někteří mladíci. „Je to hrozně těžké a ještě, když ten pes zaútočí,“ líčil nadšeně svůj zážitek jeden z fotbalistů.

Dvojice policistů Dan Bouček a Martin Škapa ze skupiny služební přípravy Okresního ředitelství Policie ČR v Bruntále předvedli dětem zbraně, které používají. Hoši si mohli zbraně prohlédnou zblízka, potěžkat a nakonec si i zastřílet.

Na řadu přišla také prevence. Policistky Pavla Munclingerová a Ivana Kryštofová si fotbalisty rozdělily do dvou skupiny podle věku. S těmi starším rozebírali vážná témata jako šikana a drogy. Hovořilo se i o bezpečnosti v silničním provozu. Ukázky daktyloskopie a sestavování identifikace byly pro hochy odměnou za pozornost při sledování preventivní akce.

Zuzana Pršalová