„Příčina smrti je v současné době předmětem policejního šetření. Okolnosti nasvědčují tomu, že se jednalo pravděpodobně o sebevraždu,“ informovala mluvčí olomoucké policie Marie Štrbáková. Podle bruntálské policie by přesnou příčinu úmrtí měla objasnit až nařízená pitva. Ta by měla také zpřesnit jak dlouho uplynulo od úmrtí ženy.

Matka dvou dětí zmizela v pondělí 3. ledna, po šesté hodině večer odešla z prodejny Hruška ve Štěpánově, kde pracovala a domů již nedorazila. Po třech dnech se při rozsáhlém pátrání našlo její kolo na nádraží ve Střeni, zamčené ve stojanu.

Policisté, vojáci a strážníci štěpánovské obecní policie prohledávali od rána okolí Chomoutovských jezer, přilehlé lesy a křoviny, přibližně do vzdálenosti třiceti kilometrů od bydliště Pavly Navrátilové ve Štěpánově. Policisté využili i nabídky kynologa z Dlouhé Loučky u Uničova, který cvičí psí plemeno bloodhound speciálně pro pátrání na velkých plochách.

Potom, co se informace objevila v médiích, se ozvalo několik lidí, prý hledanou viděli v Šumperku i v Kolíně.

„Říká se, že naděje umírá poslední. Bylo to už docela dlouhá doba, neozvala se ani dětem. Teď už bohužel známe pravdu a nezbývá než se s ní smířit,“ řekl starosta obce Jiří Běhal.

PÁTRÁNÍ PO PAVLE V KROCÍCH

- Pohřešovanou Pavlu prý viděli ve středních Čechách

-Nezvěstná Pavla nejspíš odcestovala a nestojí o kontakt

-Hledaná Pavla se prý objevila v Šumperku

-Netušíme a doufáme, říká dcera nezvěstné Pavly

-Našli kolo zmizelé Pavly, v práci prý měla dostat výpověď