První případ začali řešit ve čtvrtek 4. listopadu. Šlo o sedmnáctiletou, poněkud nezvedenou dívku. Zaměstnanci rýmařovského internátu nahlásili, že se slečna nevrátila zpět z vycházky. Jak se ale policisté dozvěděli, nebylo to u ní nic neobvyklého, několikrát už něco podobného provedla a jednoduše z internátu utekla.

Policisté znalí poměrů se tedy pustili do prověrek restauračních zařízení, ale neopomněli zkontrolovat ani nemocnice, to pro případ, kdyby se dívka stala obětí nějaké nehody. Prohlédli i autobusové zastávky. Ovšem bezvýsledně. Dívka se nakonec z toulek vrátila sama druhý den. Pro pořádek oznámila, že byla se známými a rovnou u nich i přespala.

Vážněji vypadalo nahlášené ztracení čtyřletého chlapečka. Klučík zmizel v mumraji halloweenské párty, která se konala ve školním objektu u kina v Krnově. Na policisty se obrátila zoufalá matka. Pomáhala také při hledání chlapce, zapojili se i strážníci městské policie a cizinečtí policisté. Chlapce, který měl patrně toulavé boty, našli krnovští policisté čtyřicet minut od nahlášení dva kilometry daleko od výchozího bodu.

Do třetice se hledali v pátek 5. listopadu hned dva zmizelí v oblasti Rešovských vodopádů. Šestašedesátiletý muž oznámil policistům, že pohřešuje svého kamaráda s manželkou. Ti se vydali na vycházku od obce Ruda směrem na Rešovské vodopády, ale i přes pokročilou hodinu, muž kontaktoval policisty kolem deváté hodiny večer, ještě nebyli zpět.

Do tohoto pátrání se zapojilo deset policistů, přidali se i dobrovolní hasiči ze čtyř stanic, a to z Rýmařova, Dolní Moravice, Břidličné a Horního Města. Ovšem i tentokrát, jako v případě toulavé dívky z internátu, se případ ukázal jako planý poplach. Manželský pár procházku jen trochu protáhl a vrátil se po svých necelou hodinku po nahlášení.