Pod tímto názvem totiž úvalenská Plovárna na výsluní zahájila letní sezonu. Dorazil sem dokonce i vodník z Drakova, aby naučil děti pozoruhodný vodnický trik. Když je voda příliš studená, můžete si užít zábavu v brouzdališti na chůdách.

Voda v bazénu sice skutečně nebyla nejteplejší, ale byla. Na rozdíl od koupališť široko daleko mají v Úvalně vodu k dispozici celoročně, takže se nemusí zdržovat napouštěním, když nastane teplý jarní víkend.

Bikepark Kopřivná v Jeseníkách pojal zahájení sezony jako zábavnou show pro celou rodinu.
VIDEO: Lanovka jede. Malí i velcí bikeři se vyřádili v Jeseníkách v Kopřivné

Úvalňáci si totiž jako první v celém Moravskoslezském kraji postavili plovárnu na bázi takzvaného biotopu.

Úvalenská plovárna je z mnoha důvodů vyhlášená nejen v bruntálském a opavském okrese, ale také v přilehlé oblasti Polska. Je postavena ve svahu přímo pod rozhlednou Strážiště, takže plavce čeká fascinující výhled do krajiny.

Úvalno vyhlásilo  na plovárně Rozmarné léto.Úvalno vyhlásilo na plovárně Rozmarné léto.Zdroj: Deník/František Kuba

U nás ani v Polsku nebývá ve zvyku stavět koupaliště na kopci. Koupaliště zde fungovalo už před biotopem v letech 1973 až 2001, ale kromě vody a výhledu nemělo moc co nabídnout. Z jeho estetiky dýchala socialistická duše.

Plovárna na výsluní v novém pojetí nabízí skluzavku, prolézačku v podobě věže, moderní zázemí, a na rozdíl od většiny českých koupališť nezapomíná ani na význam sochařského umění ve veřejném prostoru.